بیانیه تند مایلی کهن علیه قلعه نویی

این بار نوبت قلعه نویی شد

 این گروهبان قندلی!!

نمی دونم این بیانیه رو کی می خونین اما دقایقی از انتشار اون نگذشته.در حالی که حاجی مایلی در جواب امیر قلعه نویی قاط زده ،توی یه بیانیه اون رو اعلام کرد:

محمد مایلی کهن، سرمربی سایپا و تیم ملی در واکنش به اظهارات امیر قلعه نویی و باشگاه استقلال بیانیه ای را به شرح زیر منتشر کرد:

 
بسمه‌تعالی

 
مردم عزیز، قهرمان و دوست داشتنی ایران سربلند و همیشه جاوید. این روزها پس از بازی شرافتمندانه ای که تیم سایپا با جوانان برومند و شایسته اش برابر رقیب خود انجام داد و به اذعان همه؛ تیم سایپا صرفا به ارائه یک بازی با برنامه، کاملا جوانمردانه و پاک پرداخت؛ اما متاسفانه هم به هنگام مسابقه و هم طی روزهای اخیر مورد هجوم ناجوانمردانه ترین الفاظ در میدان مسابقه و بیرون از آنکه تنها از شعبان بی‌مخ‌ها و نوچه هایشان بر می‌آید؛ پرداختند و درصدد آن هستند که ضعف‌های فنی خود را به این و آن نسبت بدهند و هر آنچه که خود و نوچه هایشان لایق آن هستند با سیاه نمایی هر چه تمام‌تر به این و آن نسبت داده، تا شاید بتوانند ضعف های فنی خود را به نوعی از چشم این و آن پنهان و لاپوشانی کنند.


لذا به همین منظور به این آقایان کوتوله و عوام فریب (کل یوم) که حتی فاقد مدرک تحصیلی برای گروهبان قندلی شدن هستند اما لقب ژنرال را یدک می‌کشند می‌گویم که از گل دقیقه 90 سایپا و پیامی که آن گل به پهنای ایران عزیز اسلامی داشته؛ پند گرفته و هر چه سریعتر دست از نوچه بازی و نوچه پروری برداشته از کارهای ناثواب و عوام فریبی دست بردارند.


بدیهی است هیچ دستی برتر و بالاتر از دست خداوند عزوجل نیست و اوست که اگر بخواهد کسی را خوار نماید، خوار و اگر کسی را عزیز بداند عزیز خواهد کرد. این مطلب شامل حال گنده باقالی‌هایی که به عنوان نوچه در کنار این آدم کوتوله هستند نیز می‌شود.

پ.ن:

- معلوم نیست این حاشیه های لجنی کی می خواد دست از سر فوتبال ایران برداره.آهای برانکو ایوانکوویچ کجایی که یادت بخیر.آهای صفایی فراهانی و محمد دادکان کجایید که یادتون بخیر.

- خدایا اینجا چه خبره؟!یکی ما رو از این لمپنیسم های عوضی لجنی نجات بده!!

- این فوتبال مریضه.این فوتبال عفونی شده.این فوتبال سرطان داره اونم از نوع سرطان پروستات!!

- دوس دارم داد بزنم آهای مردم جهان، آهای اونطرف آبی ها، آهااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای ببینید توی مملکت ما چه خبره؟ببینید چطوری فوتبالی رو که همه دلشون براش می سوزه دارن به گند می کشن؟ آهای ببینید این ادبیات سرمربی تیم ملی فوتبال ایرانه.می تونین درک کنین؟؟ما می خواهیم با این سرمربی بیاییم جام جهانی!!!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱٢:٢٩ ‎ب.ظ روز ۳٠ فروردین ۱۳۸۸
تگ ها :

صدای سرد سکوت در آزادی

هنوز 30 درصد شانس باقی مانده

چرا استقلال به این روز افتاد؟

بدون شک نصف مردم ایران روز پنجشنبه پای شبکه دو و سه سیما نشسته بودن و بازی های هفته سی و سوم لیگ برتر ایران رو دنبال می کردن.توی تمام بازی های انجام شده، حساسیت دیدار تیم های استقلال با سایپا و ذوب آهن با ملوان به خاطر شرایط جدول بیشتر بود.

دیدار تیم های استقلال و سایپا در حالی برگزار شد، که تیم سایپا همیشه حریف قدرتمندی برای استقلال محسوب می شه.استقلال در میان بهت و حیرت دوباره در دقیقه 2+90 گل تساوی رو دریافت کرد تا با پیروزی ذوب آهن کار آبی پوشان برای قهرمانی بسیار دشوار بشه.

ورزشگاه آزادی در روز پنجشنبه چند فریم متفاوت رو به خودش دید:

تشویق.... پرخاش و فحاشی..... فریاد شادی..... سکوت..... و بازهم فحاشی

بعد از گل تساوی سایپا بود که صدای سرد سکوت در ورزشگاه آزادی گلوی همه رو پاره کرد.هر چند که امیر قلعه نویی در کنفرانس خبری تاکید کرد که هنوز 30 درصد شانس باقی مونده برای قهرمانی، اما تصور قهرمانی استقلال خیلی سخته و تنها و تنها این سرنوشت در دستان شاگردان مجید جلالی است.

تا حالا امیر قلعه نویی رو اینطوری ندیده بودم.واقعا عکس العمل هاش توی بازی با سایپا دیدنی بود.جالب اینکه از اول تا آخر کنار زمین ایستاده بود.حتی وقتی صمد مرفاوی می خواست بلند بشه و بیاد کنار زمین، از این کار جلوگیری کرد.

جدا از تمام این مسائل، الان در حال تدوین یه گزارش هستم تا بعد از پایان آخرین هفته لیگ و مشخص شدن قهرمان، اون رو در اختیار خبرگزاری قرار بدم.مضمون موضوعش هم علل و عوامل ناکامی استقلال و نوسانات این تیم در این فصل است.

پ.ن:

- تا حالا دو تا از خبرام به عنوان خبرای برتر خبرگزاری انتخاب شده.نکته جالب توجه اینکه هر دوتای این خبرا،‌روز سه شنبه روی سایت رفته...

- امروز واعظ آشتیانی مهمون خبرگزاری ما بود و گفته هاش سرشار از دروغ و تکذیب کلیه شایعاتی که صد در صد قوت داره!!

- این رو باور کنین.می گن واعظ آشتیانی چندهفته پیش با سیاوش اکبرپور و حسین کاظمی صحبت کرده که اگر توی این چند تا بازی بد بازی کنین و امیر قلعه نویی رو زمین بزنین، فصل بعد با من خواهید بود. امیر قلعه نویی هم که این موضوع رو فهمیده به شدت داغ کرده و انگار دیروز هم توی بیمارستان بوده. یه کم دقت به بازی چند هفته اخیر این دو بازیکن می تونه مهر تاییدی باشه به این خبر! 

- دلم می خواد... شما دلتون چی می خواد؟

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٩:٠٢ ‎ق.ظ روز ٢٩ فروردین ۱۳۸۸
تگ ها :

اولین برف جدی 88 در فروردین ماه بارید

لباسهای گرم کجاست؟!

خدا هنوز هم ما را دوست دارد

بدون شک همه مردم تهران وقتی امروز صبح از خواب بیدار شدند با یه صحنه غیر قابل پیش بینی مواجه شدند.زمین تا حدودی سفید پوش شده بود و همچنان بر شدت بارش برف اضافه می شد.

به قول عادل فردوسی پور شاید خوشبین ترین مردم هم فکر نمی کردن در 25 فروردین ماه برف بباره.درسته که اوایل فررودین هم یه نم نمک برفی زد اما بارش برف امروز را می توان اولین برف جدی سال 1388 تلقی کرد.

 نمی دونم در چند سال اخیر در فروردین ماه برف نیومده اما تا اونجایی که سن من قد میده، حداقل باید یه ده سالی باشه.

احتمالا خدا برخلاف سال کم آب و خشک گذشته امسال یه کم دلش به رحم اومده و گفته یه حال اساسی به این بنده هامون بدیم!!بعد از بارش شدید باران در چند روز اخیر اینبار برف بارید تا خدا نهایت لطف خودش رو به بنده هاش نشون بده.به هر حال به قولی که اصلا معروف نیست سالی که پرآب است از بهارش پیداست!!

حالا همه بعد از یه مدت طولانی، دوباره مجبور شدن برگردن سر چمدان هایشان و لباس های گرم رو دوباره بیرون بکشند تا سرما نخورن.

پ.ن:

- امروز صبح اونقد به علی دایی زنگ زدم تا آخرش گوشی رو برداشت و شروع کرد به پرخاشگری.اما گرفتن یه مصاحبه کوتاه با این مضمون که تا حالا توی انتخابات ریاست جمهوری از کسی حمایت نکردم ارزش شنیدن پرخاشگری هاش رو داشت!! خیلی خیلی خیلی پرخاشگر شده آقای گل جهان بعد از اخراج از تیم ملی...

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۸:۳۳ ‎ق.ظ روز ٢٥ فروردین ۱۳۸۸
تگ ها :

حاشیه ها همچنان قربانی می گیرد

قلعه نویی قربانی می شود؟!

استاد حاشیه سازی در باتلاق حاشیه

ماجرا خیلی ساده است.اگر چند پازل را کنار هم بچنینم بدون شک به نتیجه ای غیر از این نخواهیم رسید.

- استقلال در هفته های پایانی مدعی اصلی قهرمانی در لیگ برتر است.این تیم در صورتی که سه بازی خود را پیروز شود قهرمان لیگ برتر می شود.

- امیر قلعه نویی همچنان در نظر بسیاری از هوادارن و حتی بازیکنان سابق استقلال چهره منفوری است و دیدن قهرمانی این مربی قابل تحمل نیست.

- امیر قلعه نویی در گذشته اشتباهات زیادی را مرتکب شده است و کارهای کثیف زیادی انجام داده است که یکی از کوچکترین های آن به زمانی بر می گردد که سرمربی تیم استقلال اهواز بود و در آن زمان با بازیکنان استقلال تهران برای باقی ماندن در لیگ تبانی کرد.

- قلعه نویی خود یکی از مربیانی است که به جز مربی گری استاد ایجاد حاشیه برای دیگران است اما این بار خودش در دام حاشیه ای افتاده است که زمانی برای دیگران ایجاد می کرد.

- بدون شک افرادی همانند جواد زرینچه و کسانی که بحث تبانی امیر قلعه نویی را مطرح کرده اند می دانستند که استقلال روزی در این جایگاه قرار می گیرد و به همین دلیل تمام افشاگری هایشان را به این روزها موکول کردند.

- استقلال اکنون در آستانه قهرمانی است اما استاد حاشیه خودش توی لجن حاشیه گرفتار شده است.جایی که حتی حاضر است قسم بخورد که حرفهای زرینچه دروغ است.تقصیر قلعه نویی و زرینچه و امثال اینها نیست. فوتبال ما لجن است!

- استقلال هم اکنون در حالی در آستانه قهرمانی قرار دارد که حاشیه دور و بر این تیم را گرفته است.درست همانند حواشی پایان فصل گذشته برای پرسپولیس و دو فصل قبل و سه فصل قبل و چهار فصل قبل و ... اصلا زمانی که فوتبال در ایران پا به عرصه گذاشت.

پ.ن:

- اصلا دوس ندارم خواب دیشبم تعبیر بشه یا خدایی نکرده واقعیت داشته باشه!

- دلم برای بابابزرگم می سوزه...

- تقصیر خودم نیست خب، خوابم میاد!

 

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ روز ٢٢ فروردین ۱۳۸۸
تگ ها :

هنوز هستم

فقط خواستم بگم که هستم و هنوزم توی این آب و هوای ناز دارم نفس می کشم همین!

 

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٤:٢٦ ‎ب.ظ روز ٢۱ فروردین ۱۳۸۸
تگ ها :

بازگشت مایلی کهن به تیم ملی بعد از 12 سال!

مربی اخراجی سال 98 باز هم مربی شد! 

سایپا،سکوی پرتاب به سوی نیمکت تیم ملی

خیلی موجز و خلاصه می نویسم و حسش نیست که عمیقا این موضوع رو مورد بررسی قرار بدم اما،نمی دونم نوشتن این مطلب رو باید از کدوم قسمت شروع کنم؟

نمی دونم از اینجا شروع کنم که مایلی کهن باز هم پوز علی دایی رو به خاک مالید، از اینجا که مایلی کهن همون مربی است که به خاطر نتایج ضعیف در مقدماتی جام جهانی 98 از تیم ملی اخراج شد، از اینجا که تیم سایپا به مدیر عاملی مهرداد بذرپاش(مدیرعامل شرکت) نقش یه سکوی پرتاب رو برای مربیانش بازی می کنه، از اینجا که مایلی کهن بعد از ١٢ سال دوباره سرمربی تیم ملی شده و ...

- محمد مایلی کهن از جمله کسانی قلمداد میشه که بعد از درگیری و جر و بحث با علی دایی به خوبی تونست آقای گل جهان رو ساکت سرجاش بشونه! اولین نمونه اش انتخاب مایلی کهن به عنوان سرمربی تیم سایپا بعد از علی دایی و دومیش هم انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی بعد از اخراج دایی!درست 9 روز بعد از اخراج دایی مایلی کهن به جای وی روی نیمکت تیم ملی نشست.

- در اینکه محمد مایلی کهن باز هم با لابی و رابطه انتخاب شده هیچ شکی نیست.مایلی کهن بدون شک از دار و دسته رئیس سازمان و رئیس فدراسیون بوده و همونطور که توی پست قبلی ام هم تاکید کردم انتخاب این مربی بعد از اخراج دایی به سرعت صورت گرفته بود.درست در فاصله همین یک هفته تنها و تنها مردم رو بازی داده بودن.

- مایلی کهن همان مربی است که در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه به دلیل نتایج نامطلوب از تیم ملی اخراج شد.حالا این شانس رو داره که با سه بازی و سه پیروزی تیم ملی را با جام جهانی ببرد.

- بدون شک حضور مهرداد بذرپاش به عنوان مدیرعامل شرکت سایپا را می توان یکی از مخرب ترین عملکرد های دولت در ورزش قلمداد کرد.از وقتی که بذرپاش مدیرعامل سایپا شده، این تیم به عنوان یک سکوی پرتاب برای کسانی است که در این تیم مربیگری می کنن.دلیلش هم که کاملا واضحه و اون هم چیزی نیست جز دخالت سیاست در ورزش!

پ.ن:

- اصلا دیگه حال نمی کنم ورزشی بنویسم.دوس دارم همون فضای صمیمی توی بلاگم به راه باشه اما واقعا حق بدین.اخراج دایی و انتخاب سرمربی جدید تیم ملی چیزی نیست که به سادگی از کنارش رد شد...

- دکتر پیران دیروز نیومد سر کلاس.کلی حالم گرفته شد.دوست ندارم حتی یه جلسه از این کلاس رو از دست بدم...

- شدم عین این معتادایی که در حال ترک هستن.تمام بدنم درد می کنه، خوابم میاد.دهن دره می کنم در حد لیگ برتر انگلیس!! هوای بهاری بدجور خواب آوره.     خوابم میاد!!

 

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۸:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۸ فروردین ۱۳۸۸
تگ ها :

ابهام در انتخاب سرمربی تیم ملی

همه را بازی داده اند!

مایلی کهن سرمربی تیم ملی خواهد شد

امروز بدون شک یکی از پرکارترین روزهای خبری برای رسانه ها و مطبوعات بوده و خواهد بود.ساعت حدود دو بعد از ظهر بود که سایت ایسنا ترکیب احتمالی کادرفنی تیم ملی را با سرمربیگری محمود یاوری روی خروجی فرستاد.

جالبه که بعد از این خبر، بلافاصله چند سایت دیگر نیز این خبر رو کپی کرده و این ترکیب را به عنوان ترکیب نهایی تیم ملی معرفی کردند و همچنین با اسامی نامبرده مصاحبه هایی ضد و نقیض گرفتند.

جدا از تمام این مسائل، گفته میشه که نام سرمربی تیم ملی تنها و تنها محمد مایلی کهن خواهد بود و این مربی حتی چند روز پیش حتی با مسئولان فدراسیون به توافق رسیده است.

یکی از منابع آگاه در فدراسیون فوتبال نیز، با رد ترکیبی که خبرگزاری ایسنا بر روی خروجی فرستاده است،‌تاکید کرد که تنها یک مورد از نام های برده شده در سمت خود درست می باشد.که با توجه به شواهد و قرائن این نام حشمت مهاجرانی در پست مدیر فنی است.

به نظر ما محمد مایلی کهن سرمربی جدید تیم ملی است و حتی این خبر را به صورت آماده در باکس قرار داده ایم تا امشب این قضیه امشب و در پایان جلسه مسجل شود.

با این حال تنها یک موضوع مسجل شده و اون اینکه مسئولان ورزش و حتی سیاست ایران همه را بازی داده اند.

اخبار تکملی متعاقبا اعلام می شود...

 

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۳:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱٦ فروردین ۱۳۸۸
تگ ها :

بغض مردم با سه میلیون پیامک ترکید!!

نفرت از آقای گل جهان رکورد پیامک ایران را شکست!

ساعت 2 صبح روز سیزده فروردین را نشان می دهد. بسیاری از مردم با چشمانی خواب آلود پای برنامه انتقادی نود نشسته اند و همچنان شاهد بالا رفتن آمار پیامک برنامه هستند.بسیاری از این مردم همان کسانی هستند که چند روز قبل علیه علی دایی شعار هایی داده و خواستار برکناری وی از تیم ملی شده بودند.

آخرین رقم پیامک برنامه نشان دهنده عدد سه میلیون است.هر چند که مقداری از این پیامک ها قابل قبول نبوده و از تعداد قابل قبول هم 35 درصد مربوط به گزینه های بازیکنان و فدراسیون فوتبال است اما، بالغ بر 60 درصد پیامک ها علی دایی را مقصر اصلی نتایج اخیر تیم ملی می دانست.

این تعداد پیامک علاوه بر شکستن رکورد پیامک یک برنامه تلویزیونی زنده که اتفاق پیش از این در اختیار همین برنامه نود بود، نشان می دهد که مردم تا چه اندازه پیگیر قضایایی از قبیل فوتبال بوده و دل مردم از این بابت خون است.

هر چند که 70 درصد همین مردم بودند که درست اسفند سال 86 سرمربیگری علی دایی در تیم ملی حمایت کردند اما اخلاق غرور آمیز و برخوردهای پرخاشگرانه با اطرافیان در کنار عملکرد ضعیف تیم ملی باعث شد تا بغض مردم در یک برنامه زنده آن هم با ارسال 3 میلیون پیامک بترکد.مردمی که پیش از این جرئت انتقاد صریح از سرمربی تیم ملی را نداشتند و در برابر کوچکترین انتقاد، با بزرگترین پرخاشگری ها مواجه می شدند.

برنامه نود را می توان بهترین عرصه ای دانست که مردم در پناه آن به سادگی می توانند بدون آنکه دیده شوند حرف و نظر خود را به گوش مسئولان برسانند و از گزند اتهامات نیز مبری باشند.

علاوه بر این، باید پخش غیر منتظره برنامه نود در یک روز تعطیل و غیر تخصصی و در مسافرت بودن بسیاری از مردم را از عواملی دانست که مانع "بازی بالارفتن" پیامک این برنامه دانست.بدون شک اگر این برنامه در "روز خودش" پخش می شد می توانستیم شاهد آماری به مراتب بالاتر از این باشیم.

پ.ن:

- یه حسی بهم می گه که علی دایی بعد این افتضاح دوباره در آینده ای نه چندان دور به فوتبال ایران بر می گرده.اون هم در قامت یه مربی بسیار موفق و همین مردمی که به اون رای منفی دادن دوباره در سالهای آینده از سرمربیگیری علی دایی در تیم ملی حمایت می کنن.

- ساعت 11 روز 13 فروردین هم رد شده و ما هنوز هم برناممون مشخص نیست!!

- نمی دونم فردا چطور برگردم تهران.هم اتوبوسا جا ندارن و هم اتوبان کاشان - قم همچنان تعطیله!!فردا باید برم سر کار...

- دانشگاه علامه طباطبایی، دانشکده علوم اجتماعی، رشته روزنامه نگاری، رنگ نوستالوژیک سبز نیمکت ها، بوی چایی ۵٠ تومانی، ترم هشت، ١٧ واحد باقی مانده و دو ماه تا اخذ لیسانس...و در انتها جمله ای که خیلی زیاد تکرار کردم و باز هم شاید بارها و بارها تکرار کنم: چقدر ساده و زود تموم شد!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱٠:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳ فروردین ۱۳۸۸
تگ ها :

آقای گل جهان،آخرین قربانی سیاست های علی آبادی

لابی خدا هم جواب نداد!!

درست بعد از پیروزی پرسپولیس با هدایت افشین قطبی مقابل مقاومت بود که این سرمربی دور خوشحالی اش را در ورزشگاه شیراز طی کرد.اون خوشحال بود که تونسته بود با چند هفته مربیگری و چند نتیجه مطلوب به تیم ملی برسه.

شاید خوشحالی قطبی از این بابت بیشتر بود که از دست یک باند بزرگ در تیم پرسپولیس رهایی یافته بود.باندی که انواع و اقسام بلاها را بر سر وی آورده بود تا وی را در کسب نتایج تیم ناکام بذاره.

به هر حال خوشحالی قطبی دوامی نداشت.هر چند که اون داشت از یه باند بزرگ در پرسپولیس خلاص می شد اما، در دام باند بزرگتری افتاد که علی دایی بعد از انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی اون رو لابی خدا نامید.

لابی خدا می توانست نامی مشروع و قانونی باشد تا سرپوشی گذاشته شود بر ادامه دخالت های دولت و سیاست در ورزش بخصوص فوتبال.در هر صورت خدا جای حق نشسته.این لابی هیچ وقت جواب نداد.

جدا از چگونگی نحوه انتخاب دایی به عنوان سرمربی تیم ملی (که حتی می توان از آن به عنوان عجیب ترین حادثه فوتبالی سال 1387 نام برد) می توان دایی را آخرین قربانی سیاست های محمد علی آبادی در ورزش ایران دانست.

هر چند که دایی به دلیل رفتار مغرور آمیزش و حتی انگیزه های اقتصادی عاشق نشستن بر روی نیمکت تیم ملی بود اما ساختار فوتبال ایران نیز بعد از ماجراهای تعلیق و انتخابات تشریفاتی فدراسیون فوتبال و عدم تخصص مدیران و رئیسان این فدراسیون به گونه ای بود که یکی دیگر از قهرمانان نامی ایران را به سمت نابودی پیش برد.

در یک جمله می توان گفت علی دایی همانطور که سرمربی تیم ملی ایران شده بود، به همان شیوه نیز یک شبه از این سمت اخراج شود تا به قول یکی از دوستان، همچنان "دخالت دیانت در سیاست" و " دخالت سیاست در همه امور زندگی از جمله فوتبال" قربانی های جدیدی را به لیست خود وارد کند...

پ.ن:

- علی دایی بعد از پایان بازی با عربستان در کنفرانس خبری اعلام کرده بود که "این علی دایی نبود که شکست خورد" و " تیم ایران بسیار با برنامه بازی کرد". همین اعتقادات و صحبت های حال به هم زن بود که از آقای گل جهان یک دراز خشن ساخت و مردم رو از خودش دور کرد.

- بدون شک مربی بعدی تیم ملی هم از نبود یک مهاجم گلزن رنج خواهد برد و شاید همین معضل باز هم از مربیان تیم ملی قربانی بگیرد.

 

 

 - صدا و بوی بارون امروز حسابی آرام بخش بود.بعد از اینکه دیگه آهنگا و ترانه های گوشیم آرومم نمی کنه، صدای شرشر بارون روی شیروونی نورگیر (پاسیو) و چک چک اون از روی شکوفه ها و برگ های ناز کلی حال و هوام رو عوض کرد.

- سر شب بود که هوا مه آلود هم شد.این چند روزه جمع هم جمع بود!! ابر و باد و مه و خورشید و ستاره و ...

- به کدوم سمت داریم کشیده میشیم؟یعنی چی میشه آخرش؟؟

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۸:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱٠ فروردین ۱۳۸۸
تگ ها :

به افتخار عربستان ، به امید اخراج دایی

بین احمدی نژاد فوتبال پخش شد!!

دوست نداشتم بلاگم رو به روز کنم اما:

بالاخره رخ داد.بالاخره اتفاقی رو که خیلی از مردم ایران منتظرش بودن رخ داد. ایران اولین شکست خودش رو در بازی های مقدماتی جام جهانی مقابل عربستان پذیرفت.اتفاقی که شاید خیلی از مردم ایران انتظار اون رو می کشیدن تا مربی مغرور تیم ملی یعنی علی دایی به خاطر رفتارهای گاه غرور آمیز و تندش به زیر کشیده شود.

این انتظار البته بدون شک به ضرر تیم ملی ایران تموم شد و با توجه به پیروزی تیم کره شمالی مقابل امارات کار ما برای صعود به جام جهانی تقریبا محال به نظر می رسه.

به نظر من علی دایی دقیقا چوب انتخاب ناشایست و نا عادلانه خود را به عنوان سرمربی تیم ملی درست در زمانی خورد که نباید این اتفاق رخ می داد.انتخاب علی دایی با رابطه و "لابی" نتیجه ای بهتر از این نباید داشته باشد در حالی که دل افشین قطبی از این بابت خون بود.

بی برنامگی تیم ملی ایران در مسابقات اخیر اولین نکته ای بود که توجه هر کسی رو به خودش جلب می کرد.این بی برنامگی در بازی با عربستان به شدت خودنمایی کرد و به جز معدود موقعیت هایی که تیم ایران از روی تجربه بازیکنان لژیونر خود به دست آورد، موقعیت دیگه ای نصیب ایران نشد.

عربستان البته خودش در این بازی برنامه خاصی نداشت و توپ در این بازی بیشتر در میانه های میدان روانه بود.این تیم  البته در اواخر نیمه دوم مزد بازی شجاعانه و هجومی خودش رو گرفت و تونست در حالی که مدافعان ایران بسیار پراشتباه ظاهر شدن و حرفی برای گفتن نداشتن، گل اول و دوم خود را به ثمر برساند.

نکته دیگه ای که در این بازی کاملا مشهود بود، غیبت بازیکن سرشناسی از جمله علی کریمی بود که به واسطه نبود این بازیکن خلاق میانه میدان بازی دچار خلا محسوسی بود.این بازیکن در ادامه رفتارهای غرورآمیز علی دایی مجددا به تیم ملی دعوت نشد تا بعد از بازی با کره جنوبی، این دومین باری باشد که علی کریمی لبخند ملیحی به لب نشانده و رفتار علی دایی و نتیجه تیم ملی را در نبودش را به تمسخر بگیرد.

- هر چند که در جلسه مجمع فدراسیون فوتبال که مدتی پیش در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شده بود (و منم توی اون جلسه بودم) علی کفاشیان تاکید کرد که با وجود شکست مقابل عربستان علی دایی همچنان سرمربی باقی می ماند با این حال تصور ابقای علی دایی با این شکست مفتضحانه آن هم مقابل دیدگان رئیس جمهور منفور و پوپولیست و ١٠٠ هزار تماشاگر عاشق، دشوار به نظر می رسد.

پ.ن:

- علی کریمی و افشین قطبی بعد از این شکست خوشحال ترین مردم ایران به نظر میان.البته همونطور که گفتم خیلی از مردم ایران نه تنها از این شکست ناراحت نبوده که حتی خوشحال به نظر می رسند.

- دلم برای ١٠٠ هزار تماشاگری می سوزه که به ضرب و زور تبلیغات و تلویزیون و ... به ورزشگاه رفتن و پاره کردن گلویشان نتیجه ای نداد.

-  احمدی نژاد هم که راه و رسم تبلیغات انتخاباتی رو به خوبی بلده، این بار با حضور در ورزشگاه و کمک صدا و سیما، مجددا مانور تبلیغاتی بزرگی رو انجام داد.البته به قول یکی از دوستان گرامی، بین احمدی نژاد فوتبال پخش شد از بس که رئیس جمهور رو نشون دادن!!

- به نظر من تیم کره شمالی و کره جنوبی تیم هایی هستن که مستقیم از این گروه به جام جهانی صعود می کنن و عربستان به عنوان تیم سوم گروه به بازی های حذفی میره.

- همون بهتر تیم ملی ای که مهاجمانش عرضه گل زدن ندارن و هافبک ها ٩٩ درصد گل ها رو به ثمر می رسونن، به جام جهانی صعود نکنه...

- همونطور که گفتم اصلا دوست نداشتم بلاگم رو ورزشی به روز کنم اما بعد از شکست ایران اونقدر به هم ریخته بودم که ناخود آگاه پای کامپیوتر نشستم.

 

 

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۸:٥٥ ‎ب.ظ روز ۸ فروردین ۱۳۸۸
تگ ها :

پیش به سوی اصفهان

فکر می کنم طلسم عدم مسافرت توی عید نوروز شکسته شد و اگر خدا بخواد فردا به مدت دو روز راهی اصفهان هستیم.

هر چند که در شهری نزدیک به اصفهان زندگی می کنیم اما، پیش از این سه یا چهار بار به اصفهان سفر کردم.البته اگر بگیم اردو خیلی بهتر از مسافرته.دو بار برای مسابقات دو و میدانی استان و یک بار هم  همراه سایر بچه ها به عنوان یه اردوی سیاحتی یک روزه.

مجتبی من رو توی این سفر همراهی می کنه و این مسافرت به طور مطلق مجردی صورت می گیره!! امیدوارم بتونم از آثار باستانی متعددی که توی اصفهان بوده(و من تنها منار جنبونش رو از نزدیک دیدم) دیدن کنم.

پ.ن:

- عید امسال تا الان دو تا دستاورد مهم برای من داشته: یکی اینکه فهمیدم چقدر فک و فامیل با هم دشمنن و به خون هم تشنه که دقیقا مصداق جمله " من از بیگانگان هرگز ننالم که با من هر چه کرد آن آشنا کرد" بود و دوم اینکه چقدر مردم به تلویزیون و برنامه های پوچ و بی ثمرش علاقه مندن.

- شاید توی این مدت روی هم رفته دو تا فیلم هم ندیده باشم!

- یعنی میشه یه روزی تمام فامیل و آشنایان تمام کدورت هاشون رو کنار بذارن و تمام عمر با تمام صفا و صداقت زندگی کنن؟؟!!

- تمام خاله های مامانم  از خاله زهرای ۶٠ ساله تا خاله بنی ٣٠ ساله رو دوست دارم.همشون با محبت و مهربونن...

- بالاخره عکس کنار بلاگ رو هم مجبور شدم عوض کنم.قدم بلنده اما در کنار این در غول پیکر حرفی برای گفتن ندارم!!

 

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱۱:۳۳ ‎ب.ظ روز ٦ فروردین ۱۳۸۸
تگ ها :

بوی بهار

اگر از من بپرسن که بهار رو چطور می بینی، در جواب می گم که بهار دیدنی نیست.بهار بوییدنیه.باید بهار رو بو کرد و لذت برد.بوی برگ های تازه، بوی شکوفه های تلخ و شیرین، بوی خاک، بوی علف، بوی نعناهای تازه از زمین روییده و ...

بوی علف های تازه بیشتر از هر چیز دیگه ای توی این چند روز حال و هوام رو عوض کرد.وقتی روی علوفه هایی که تازه آب خورده قدم می زنی و با دستت یه مشت از اونا رو میچینی و بوی شیرینش رو استشمام می کنی دوست داری چند تاش رو هم نوش جان کنی!!

امروز بعد از مدتها (حدود دو سال) با بیل به جون زمین های پرعلف افتادیم.یه مقدار از زمین ها رو هم آبیاری کردیم.وای که چه حالی می ده بعد از مدتها کار کشاورزی...

 

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱٠:۱۳ ‎ب.ظ روز ۳ فروردین ۱۳۸۸
تگ ها :

آغاز سال 1388

بالاخره سال ٨٨ هم آغاز شد.اولین پست سال ١٣٨٨ رو در حالی می ذارم که بوی کشک بادمجون برای شام اولین روز فروردین کل خونه رو برداشته!!

بر خلاف اونچه که تصور می شد، آب و هوای اولین روزهای فروردین اینجا سرده.هر چند که شکوفه ها در اومده اما از سر شب بخار دهان هنگام تنفس بیرون میاد.

عید دیدنی ها دیشب به صورت رسمی با رفتن به خونه عمه آغاز شد.خوشبختانه یا متاسفانه علاقه ی زیادی برای دید و بازدید توی این شرایط ندارم و  من و مجتبی توی خونه می مونیم.البته موضع خودمون رو هم روشن کردیم و اون اینکه در رو روی هیچ کس باز نمی کنیم!!

برنامه ای برای مسافرت نداریم.اصولا از خیلی قبلنا عیدا جایی نمی رفتیم.وقتی که بچه تر بودیم (دوران دبستان) تمام دلخوشیمون تهران بود و عید و عیددیدنی.یه سیزده روزی رو تهران بودیم اما حالا که دیگه تهرانم نمی ریم!!

- از برنامه هایی که گفتم هیچ کدوما انجام نشده تا حالا!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٩:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱ فروردین ۱۳۸۸
تگ ها :