باز هم اصفهان، باز هم ورزش!

به احتمال زیاد روز جمعه سفر یک روزه ای به اصفهان داشته باشم.البته بگم داشته باشیم.

روز جمعه فینال جام حذفی کشور در اصفهان بین تیم های راه آهن و ذوب آهن برگزار میشه.در همین راستا باشگاه راه آهن چند عدد خبرنگار! با خودش به اصفهان می بره.

اگر خدا بخواد و جور بشه جمعه صبح ساعت ۵ با هواپیما به سمت اصفهان می پریم.امیدوارم هواپیماش از اون نوع توپولوف موپولوف نباشه...!!

جالبه از حدود ١٠ سفری که تا حالا به اصفهان داشتم نزدیکه ٧تاش ورزشی بوده.این نشون میده که ورزش اصفهان چقد جذابه!!(جونه عمشون)

پ.ن:

- ساعت ٧:٢٠ صبح، دل پاک من، گوگل و ... یعنی کی میتونه باشه این وقت صبح؟؟!!

- سه راه ضرابخانه، سراشیبی خیابان شریعتی، پیاده رو های شلوغ... فقط جای تو خالی بود و هست و امیدوارم در آینده دیگه نباشه!!

- اگر کپسولای چرک خشک کن جواب نده باید برم زیر تیغ جراحی.تا حالا که این کپسولا به خوبی وظیفشون رو انجام ندادن! 

- یعنی میشه یه پول قلمبه گیرم بیاد برم دندونپزشکی همه دندونامو درست کنم؟

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٢:٠٧ ‎ب.ظ روز ۳٠ اردیبهشت ۱۳۸۸
تگ ها :

بهجت هم رفت..

وداع با قنوت های سبز

وقتی خبر فوتش رو شنیدم خیلی ناراحت شدم.از اون دست روحانیونی بود که خیلی دوسش داشتم.حتی یکبار هم از نزدیک ندیده بودمش. عکسشم ندیده بودم.اما تعریف هایی که از این مرجع و عارف بزرگ به گوشم رسیده بود، من رو به خودش علاقه مند کرده بود.

خصوصیات عارف بزرگ:

 یکی از ویژگیهای آیت الله بهجت که ایشان را از دیگر عالمان، و بلکه مجتهدان ممتاز می کرد، الگوی رفتاری برگرفته از شیوه معصومین بو که گفتار و کردار، اعمّ از نشست و بر خاست، و سخن گفتن و خاموش بودن، و در نحوه انجام عبادات و راز و نیاز با معبود یکتا، و برخورد با افراد، و ... نمایان بود. این ویژگی به گونه ای بود که حتی هر انسان غافلی را به خدا متوجه می کرد.

 آیت الله بهجت در سیروسلوک ده ها سال سابقه داشت، ایشان از شاگردان عارف کامل حضرت آیت الله سید علی آقای قاضی (ره) و مورد توجه خاص آن استاد بزرگ بوده و در اوان جوانی، مراحلی را در عرفان سپری کرده بود.

در ماه های گذشته، در برخی از محافل دینی به نقل از مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی بهجت، (دامت برکاته) گفته می شود که ایشان در قبال سوالی مبنی بر بشارتهایی درباره ظهور فرموده اند که ظهور نزدیک است؛ آنقدر نزدیک که حتی افراد سالخورده نیز می توانند به درک واقعه ظهور حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجه) امیدوار باشند.

پ.ن:

واقعا دیدن چند صحنه از گریه های  آیت الله بهجت هنگام نماز خوندنش پشت آدم رو می لرزوند و مو به تن آدم سیخ می شد.کسی که گریه ها و قنوت هاش خیلی شیرین و شهره بود...

- تیتر دومم بلاگم برداشتی از یک روزنامه روز گذشته است.

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱٠:٠٢ ‎ق.ظ روز ٢٩ اردیبهشت ۱۳۸۸
تگ ها :

دستور احمدی نژاد برای واگذاری سهام پرسپولیس و استقلال

احمدی نژاد باز هم دستور داد

630 میلیون تومان مبلغ قرارداد قلعه نویی با سپاهان 

طالب لو هم به سپاهان می رود

 

هنوز مدیران و مربیان در حال تکذیب اخبار نقل و انتقالات هستند.مهمترین اون هم مربوط میشه به قرارداد امیر قلعه نویی و باشگاه سپاهان که هر روز مدیران این باشگه و طرف استقلالی اون رو تکذیب می کنن.

طبق آخرین خبر امیر قلعه نویی با یک قرارداد 630 میلیون تومانی به باشگاه سپاهان می رود.

قرار است قلعه نویی علاوه بر کادرفنی، چند بازیکن از جمله وحید طالب لو را نیز با خود به این باشگاه اصفهانی ببرد.

علاوه بر این، امیر قلعه نویی یک پیشنهاد خیره کننده هم از طرف باشگاه الشباب امارت داره که به احتمال زیاد بعد از بازی با الجزیره اون رو بررسی می کنه.هر چند که بعیده به این پیشنهاد جواب مثبت بده...

اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می شود...

پ.ن.سیاسی - ورزشی!!:

- رئیس جمهور ایران دستور واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس را به هوادارن صادر کرد.احمدی نژاد در ادامه سیاست های پوپولیستی و افزایش آرای خود در انتخابات ریاست جمهوری دستور داد تا باشگاه استقلال و پرسپولیس به هوادارن واگذار شود.اینجا بخونید.

پ.ن دانشگاهی:

- دوشنبه آخرین مهلت تحویل کار تحقیق دکتر پیرانه.هنوز 200 صفحه از کتاب مونده تا بخونم و تحلیل محتوا کنم.چی کار کنم من؟!

- باور کنید این تو بمیری از اون تو بمیری ها نیست.این ترم کارم خیلی سخته!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱٠:٥۸ ‎ق.ظ روز ٢٦ اردیبهشت ۱۳۸۸
تگ ها :

باشگاه سپاهان سر دو راهی قلعه نویی و دایی

فرهاد مجیدی تیم استقلال را برای فصل بعد می بندد

قلعه نویی فردا به امارات می رود

سرمربی مستعفی تیم فوتبال استقلال تهران برای بررسی پیشنهاد باشگاه الشباب امارات راهی فردا راهی این کشور می شود.امیر قلعه نویی بعد از استعفا (برکناری محترمانه) چند پیشنهاد داخلی و خارجی مناسب دریافت کرد.

از پیشنهادات داخلی مناسب می توان به باشگاه سپاهان، مس کرمان نام برد و از گزینه های خارجی نیز می توان از یک باشگاه ازبکستانی در کنار چند باشگاه اماراتی از جمله النصر یاد کرد.

هر چند که بنابر اخبار موثق کار امیرقلعه نویی با باشگاه سپاهان به احتمال 99 درصد تمام شده است و این دو طرف بر سر مسائل جزیی اختلاف دارند، اما در کنار وی نام علی دایی نیز بر این باشگاه سنگینی می کند.علی دایی نیز برنامه های خود را به باشگاه سپاهان تحویل داده و منتظر جواب نهایی از سوی این باشگاه اصفهانی است.

در کنار تمام این صحبت ها، عده ای مثل خودم و تعدادی از خبرنگاران معتقدیم که علی دایی سرمربی آینده تیم فوتبال پرسپولیس خواهد بود و تمام خریدهایی که این تیم در چند روز اخیر انجام داده، طبق لیستی است که دایی تحویل پرسپولیسی داده است.

علی دائی

با وجود تمام این حرف ها، باید صحبت های یکی از مربیان استقلال را جدی گرفت.این مربی در تمرین روز شنبه در کنار چند خبرنگار گفت: این فرهاد مجیدی است که در کنار واعظ آشتیانی در حال بستن تیم استقلال برای فصل آینده است.

به هر حال بازیکنی که به گفته یکی از دوستان، حدود ١٢میلیارد تومان پول نقد در حساب همراهش دارد و صاحب چند رستوران و پاساژ در امارات است باید چنین قدرتی داشته باشد.

همچنان منتظر هستیم تا تنور نقل و انتقالات داغ و داغ تر شود.

پ.ن:

- وای که کوهی از تحقیق و درس و کار روی سرم خراب شده.

- ای کاش همه استادا مثل دکتر مختاریان بودن.

- قرارداد کاری ام  رو امروز فردا می بندم اما هیچ حسی ندارم نسبت به این موضوع!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٢:۱۱ ‎ب.ظ روز ٢٢ اردیبهشت ۱۳۸۸
تگ ها :

به بهانه بوی بهار نارنج

وارد جاده آمل که شدیم بوی بهار نارنج بلند شد.دیوانه کننده بود.فضا پر بود از بوی بهار نارنج.درصورت بالا بودن شیشه های اتومبیل باز هم این بو قابل استشمام بود.

درواقع خوش گذرونی سفر از جایی شروع شد که گل های سفید درختان پرتغال، نارنج و نارنگی بافت زمین رو سفید و ملکول های هوا رو خوشبو کرده بود.اولین باری بود که بوی بهار نارنج رو حس می کردم؛ برای همین ساعت ها طول کشید تا این بو مثل سایر ساکنان شمال برای منم عادی بشه.

سفر ما سه شنبه ظهر آغاز و جمعه بعد از ظهر هم تموم شد.از جنس اون سفرهایی بود که آدم رو تعلیق روحی و روانی می کرد.دور از همه، دور از هیاهو، دور از خبر، دور از استرس و ...

همیشه گفتم ای کاش اونقدر قلمم قوی بود که بتونم سفر قشنگمون رو به زیبایی به تصویر بکشم اما متاسفانه قلم توصیفم خیلی ضعیفه!

پ.ن:

- اوچیزی که سفر ما رو قشنگتر از همیشه می کرد، یکدست بودن و سادگی بچه ها بود.

- همیشه گفتم و می گم یه وقتایی عکس و نوشته نمی تونن بعضی از صحنه های طبیعت رو به تصویر بکشن.برای همین چشم و ذهن بهترین راه برای به یاد داشتن این صحنه های زیباست.

درد دل:

- یعنی امکانش هست ما هم یه روزی...؟! 

- بعضی از دوستان لطف دارن و مرتب از طریق جست و جو توی گوگل به بلاگم سر می زنن. خواهش می کنم یه نظری یا یه اثری از خودشون به جا بذارن!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱٠:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱٩ اردیبهشت ۱۳۸۸
تگ ها :

یکی بود یکی نبود

من برای سالها می نویسم. سالها بعد که چشمان تو عاشق می شوند. افسوس که قصه مادربزرگ درست بود، همیشه یکی بود و یکی نبود ...

- خوب یا بد متفاوت از گذشته نوشتم.

- یکی بود یکی نبود، یکی هست یکی نیست، یکی خواهد بود و یکی نخواهد بود...

- شانسی به این عکس و نوشته رسیدم.از یه بلاگی که اسمشم نتونستم تلفظ کنم.

- دلم تنگ شده واسه شبای تابستون که رو تخت ایوون دراز می کشیدم .وقتی برق می رفت زل می زدم به آسمونی که پر بود از ستاره های جور وا جور و قشنگ.واقعا دیدنی بود.اونوقت عبور یه شهاب تمام آرزوهایم را فاش می ساخت!

- خوشبختانه یا متاسفانه نیستم یه چند روز...

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱٢:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸۸
تگ ها :

به جای هفته به ما امکانات بدهید!!

به بهانه هفته ای که یک هفته زودتر برگزار شد!!

بگویید خانه دانشجویی نه خوابگاه!

هفته خوابگاه های دانشجویی هم آغاز شد.هفته ای که با نام گذاری آن تا حدودی در صدد آن هستند تا دانشجویان بدبخت را دلداری داده و به این بیچارگان (که خودمم جزئشون هستم) بگویند که ما هم به یاد شما هستیم.در  هفته ای که به نام خوابگاه ها نام گذاری شده است، علیرغم اینکه نشانی از رسیدگی به دانشجویان وجود ندارد که شاید عادی تر از روزهای گذشته سپری شود.

 البته نکته قابل توجه در برگزاری این هفته در سال جاری این است که به علت مقارن شدن هفته خوابگاه ها با ایام فاطمیه، امسال هفته خوابگاه ها10 روز زودتر و از 11 تا 17 اردیبهشت ماه برگزار می شود.از اینجا می توان فهمید که چقدر هفته خوابگاه ها اهمیت دارد که پس و پیش کردن زمان آن بدون هیچ گونه خللی انجام می شود.

آخه یه نفر نیست به اینا بگه مگه دانشجویان توی این هفته خوابگاه ها چه غلطی می کنن که به این مناسبت یه هفته زودتر برگزار میشه؟!مگه نه اینه که دانشجویان توی این هفته غمگین تر از همیشه سر خود را در اتاقک های کوچک و کثیف خود فروتر می کنند و در بی امکاناتی این خوابگاه ها می سوزند؟

مهمترین اقدامات این رئیس روسا در هفته خوابگاه ها به شرح زیر است:

دیدار رئیس منفور دانشگاه از دانشجویان خوبگاه ها،‌ دادن میوه و ساندیس و کوفت و زهر مار در کنار غذاهای این هفته، چسبوندن تعداد زیادی از پوسترهایی با مضمون: هم اتاقی بیا در کنار هم زیستن را یاد بگیریم و کلی درد و مرض دیگه و برگزاری یکی دو تا جشن مسخره!! تغییر نام خوابگاه به خانه دانشجویی هم که دیگه در نوع خودش یکی از اقدامات معجزه آسای اینان محسوب می شه!!

- آخه یکی نیست به این لعنتی های عوضی حالی کنه که بابا هفته نخواستیم.واسه ما یه سالن فوتبالی،‌ سه سانس استخری، یه سینمایی، یه اردویی یه تفریحی یه کوهی  در نظر بگیرین...

- زندگی توی خوابگاه یکی از بهترین دوران زندگی هر دانشجویی محسوب میشه اما اینا یه کاری کردن که آدم از هفت پشتش سیر بشه از زندگی توی خوابگاه.

پ.ن:

- خوابگاه سروستان دانشگاه علامه طباطبایی هم مثل تمام خوابگاه های دیگه از کمترین امکانات رفاهی محرومه.باید خوشحال باشم که ترم آخرم رو توی خوابگاه سپری می کنم...

- این عکس خودم نیستم بابا! اتاق ما خیلی تر و تمیز تر از این حرفاس.

- جا داره روز معلم رو به تمام معلما و اساتید گرامی ام ( از معلمان دبستان ولی عصر، راهنمایی شهید بهشتی، دبیرستان اما خمینی نطنز و اساتید محترم دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات دانشگاه علامه)‌ تبریک بگم.دست همشون رو می بوسم...

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٩:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱٢ اردیبهشت ۱۳۸۸
تگ ها :

فوتبال کثیف ایران (1)

مربیان و فوتبالیست های سالم بیرون!!

فساد در لیگ دسته یک هم بیداد می کند

محمدرضا (رسول) کربکندی در بین مربیان فوتبال ایران نامی آشناست. او علاوه بر اینکه سالیان گذشته در سطح اول فوتبال دروازه بانی و پس از آن به عنوان مربی در تیم های مختلفی چون ذوب آهن و شهرداری بندر عباس و این اواخر در تیم برق شیراز فعالیت کرده است.

رسول کربکندی از آن دسته مربیان سالم فوتبال ایران است که در مقاطع گوناگون انتقادهای به جا و سازنده ای از این رشته "کثیف و لجنی" ایران داشته و تا اندازه زیادی به رک بودن شهره است.شاید به دلیل همین سالم کار کردن است که به سادگی تیمی برای فعالیت در عرصه مربیگری پیدا نکرده است.

امروز از آن دسته روزهایی بود که برای بررسی هشتمین دوره لیگ برتر با این مربی تماس گرفتم و بعد از اینکه به من اعتماد کرد صحبت های زیادی رو درباره این فوتبال لجن و حاشیه ها ایراد کرد:

* هر چی فوتبال لیگ برتر کثیف و پراز مسائل پشت پرده است فوتبال دسته اول سراسر حاشیه و لجن بازی است.در لیگ دسته اول اصلا مربی نمی تونه به بازیکن اعتماد کنه!!

* زمانی که مربی شهرداری بندرعباس بودم و با استیل آذین بازی داشتیم با مهاجم تیم ما تماس گرفتن و بعد از چند دقیقه صحبت این بازیکن از حضور در این بازی امتناع کرد.الان این بازیکن داره توی استیل آذین ثابت بازی می کنه.

* زمانی که چند فصل گذشته با ذوب آهن در آستانه قهرمانی قرار داشتیم شخصی با من تماس گرفت و گفت: شما فلان مقدار پول بده منم در عوض ١٢ امتیازی رو که برای قهرمانی نیاز دارید براتون جور می کنم.اون شخص در جواب این سئوالم که گفتم چطوری این کار رو می کنی گفت: ما توی هر تیمی که فکر کنی بازیکن داریم و کافیه فقط با اون صحبت کنیم که یا بازی نکنه یا گل به خودی بزنه!

* خبرنگاری که از من جواب منفی در خصوص خواسته مادی اش گرفته بود مرا غیر حرفه ای خطاب کرد و یک عقب مانده!

و کلی صحبت های دیگه که شاید جای صحبت نباشه.

پ.ن:

- مسلم اینه که فعلا نمیشه توی فوتبال ایران سالم کار کرد.یا باید ساکت باشی و گوشه نشین و یا یه آشغالی که تن به هر خواسته و رشوه و باندبازی بده...

- یادمه مربی پرتغالی سال گذشته فولاد هم وقتی توی ایسنا کار می کردم توی یه مصاحبه ای از دست های پشت پرده زیادی در دسته اول ناله می کرد.نمی دونم چه بلایی سر بیچاره در آوردن که دیگه پیداش نشد اینطرفا!!

 

 

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٢:٢٤ ‎ب.ظ روز ۸ اردیبهشت ۱۳۸۸
تگ ها :

استقلال قهرمان هشتمین دوره لیگ برتر شد

با پ.ن طولانی و کوتاهترین مطلب وبلاگ

گروهبان قندلی استقلال را قهرمان کرد

تیم فوتبال استقلال تهران برای دومین بار قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شد!!

.

پ.ن:

- فعلا دوست ندارم بیشتر از این موضوع درباره استقلال بنویسم.

- گذشته از بازی جذاب فولاد و ذوب آهن، شرایط خبرگزاری بین ساعت ۵ تا ٧ واقعا دیدنی بود.

- قهرمانی استقلال هر چی نداشت،‌ برای ما پرسپولیسی های خبرگزاری یه شام چرب و نرم خواهد داشت!!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٧:٤٤ ‎ب.ظ روز ٦ اردیبهشت ۱۳۸۸
تگ ها :

حس شیرین تعلیق کجاست؟!

تعلیق  روحی و روانی می خوام!!

این روزا خیلی خیلی خسته ام.احساس می کنم روحم دیگه نمی تونه توی جسمم دووم بیاره.جسمم دیگه جوابگوی روحم نیست.احساس می کنم باید روح و جسمم دوباره باید بازسازی بشه.

دوست دارم برای چند ساعت برم توی حس تعلیق، تمام عصب های حسی ام از کار بیفته، نفس کشیدن یادم بره،مغزم کار نکنه، فقط روح باشه و روح....

دوست دارم وقتی چشم بازی می کنم وسط یه جنگل خیلی خیلی بزرگ گم شده باشم، یا اینکه لب یه پرتگاه خیلی خیلی بلند باشم و یکی هولم بده پایین، یااینکه شیرجه بزنم توی عمیق ترین اقیانوس های دنیا و دیگه بالا نیام، یا اینکه بیفتم وسط یه موج خیلی خیلی بزرگ، یا بیفتم توی یه آتشفشان فعال و لابه لای مواد مذاب دست و پا بزنم...

شاید اصلا هیچ کدوم از اینا لازم نباشه.شاید بشه با پک زدن به یه سیگار هم تعلیق شد!!

شاید هم عبور از یک پل قشنگ و زیبا و سرسبز و نگاه کردن به مناظر اطرافش بتونه این حس رو توی من ایجاد کنه...

پل معلق کاپیلانو

پ.ن:

- فقط خسته ام همین.اینو گفتم که یه وقت یه سری فکر نکنن عاشق شدم!!

- سیگاری نیستم و به سیگار لب هم نزدم.(محض اطلاع و برای جلوگیری از شایعه گفتم!!)

-  رنگ سبز رو توی تمام رنگ ها می پرستم.بخصوص رنگ سبز برگ درختایی که تازه توی بهار سبز می شن...

 

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱٢:٥٤ ‎ب.ظ روز ٥ اردیبهشت ۱۳۸۸
تگ ها :

بازگشت قطبی به ایران بعد از 154 روز

با ذلت و خواری فدراسیون فوتبال ایران

حق به حق دار رسید

وای خدای من در این فوتبال آشفته ایران هیچ چیز قابل پیش بینی نیست.جو فوتبال ایران در 40 روز اخیر بی سابقه بود و بدون شک هیچ کس این دوران ملتهب را فراموش نمی کند.دورانی که بیشترین تعداد اتفاق غیر قابل پیش بینی رخ داد و شرایط فوتبال ایران را تا اندازه زیاد تغییر داد.

هنوز کمتر از یک هفته از انتشار دو بیانیه محمد مایلی کهن نگذشته است که این مربی به سرعت از تیم ملی کنار گذاشته می شود.(هر چند که فدراسیون فوتبال به بهترین نحو ممکن از این بیانیه به نام استعفای مایلی کهن استفاده کرد.) و افشین قطبی به سرعتی که هیچ کس تصورش را نمی کند سرمربی تیم ملی می شود.

کمی پیش از اون امیر قلعه نویی درگیر مسائل حاشیه ای بیشماری شده بود و وقتی به عقب تر بر می گردیم اخراچ علی دایی به دستور رئیس جمهور و .... به تازگی هم که باید ناکامی مفتضحانه نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا به اون اضافه کرد.

اما در این اوضاع در هم و بر هم که تار و پود ورزش ایران را تحت فشار قرار داده بود، خبر انتخاب افشین قطبی به عنوان سرمربی تیم ملی تا اندازه زیادی می توانست تسکینی باشد بر دل لرزان و غمگین مردم.

بازگشت افشین قطبی به ایران به عنوان سرمربی تیم ملی بعد از 154 روز را می توان به عنوان فال نیک گرفت.این سمت باید زمانی به او می رسید که با ناحقی به علی دایی رسید.درست زمانی که او دور افتخار را در ورزشگاه شیراز زد اما به ناگاه دل او خون شد... انتخاب قطبی به عنوان سرمربی تیم ملی نشون داد که خدا جای حق نشسته و حق رو به حقدار می رسونه.

پ.ن.فوتبالی:

- باور کنین اگر مایلی کهن یا دایی سرمربی تیم ملی می موندن، هیچ کس دلش نمی خواست تیم ملی به جام جهانی بره.حضور افشین قطبی به عنوان سرمربی تیم ملی اما تا اندازه زیاد فرق می کنه.قطبی بین اکثر مردم ایران محبوبیت داره.

- قطبی خودش می دونه که به اندازه محبوبیتی که در ایران داره، دشمنانی هم داره که به هیچ عنوان کار صادقانه اون رو نمی پسندند.

- بیشتر از انتخاب قطبی، از به خواری و ذلت افتادن فدراسیون فوتبال خوشحالم.حالا تصور کنین قطبی تیم ملی رو ببره جام جهانی؛ می دونین چی میشه؟؟

- رکورد محمد مایلی کهن هم باید در کتاب گینس ثبت بشه.سرمربی تیمی که تنها 15 روز از سمتش گذشته بود و بدون حتی انجام یک دیدار دوستانه یا برپایی یک اردو از این سمت اخراج شد!

- البته انتخاب قطبی به عنوان سرمربی تیم ملی ایران را باید از منظر سیاسی مورد توجه قرار داد.تیم ملی درست دو بازی پیش از انتخابات ریاست جمهوری در پیش دارد.تصور کنین اگر تیم ملی با مایلی کهن( که یک اصولگرای به تمام معناس) در آستانه انتخابات نتیجه نمی گرفت چی می شد.این انتخاب باز هم نشون داد که دولت نهم چقدر خوب سیاست های پوپولیستی اش را به اجرا در میاره...

 پ.ن.دانشگاهی!!:

- اصلا این ترم انگار نه انگار که کلی تحقیق و درس دارم.یعنی شدم یه آدم بی خیال بی خیال.هنوز تحقیق دکتر پیران و روزنامه نگاری تخصصی دکتر فرقانی و تحلیل محتوای دکتر نقیب رو انجام ندادم!

- امتحانای پایان ترم دانشگاه علامه طباطبایی یک هفته عقب افتاد.هر چند که اواخر اردیبهشت ماه بچه ها بدون توجه یه چنین چیزهایی فرجه های خود را شروع می کنند.

- دوست داشتم الان ترم 6 روزنامه نگاری بودم....

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٩:۱٦ ‎ق.ظ روز ۳ اردیبهشت ۱۳۸۸
تگ ها :

... اردیبهشت آغاز شد

هر کس اردیبهشت را خوشحال نکند از بهشت محروم است

اردیبهشت در مزدیسنا زندگانی عبارت است از طی مدارج سعادت و کمال در این جهان واز پرتو آن به ساحت قدس پروردگار پیوستن در جهان دیگر. (هفت مرحله روحانی- پیروی و کمک خواستن از (امشاسپندان) اشا و هیشت (اردی بهشت)راستی ودرستی نام یکی دیگراز(دومین) امشاسپندان می‌باشد.

در اوستا اشا و هیشت ،درپهلوی ارت وهیشت و در فارسی اردی بهشت است.جزء اولی کلمه " اشا" از جمله لغاتی است که معنی آن بسیار منبسط است:راستی و درستی،تقدس،قانون وآیین ایزدی،پاکی .

 جزء دیگر این واژه که " وهیشت " باشد صفت تفضیلی است یعنی بهتر،بهترین.پس معنی آن بهترین راستی ودرستی است. در عالم روحانی نماینده صفت راستی و درستی وپاکی و تقدس مزدا اهورا است و در عالم مادی نگهبانی آ تش .

 قانون اشا: قانون راستی و هنجار هستی در هر دو بخش گیتی و مینو گل مرزنگوش مخصوص اوست.

اردیبهشت زیباترین امشاسپند و نمادی است از نظام جهانی،قانون ایزدی و نظم اخلاقی در این جهان.سخن درست گفته شده،آیین خوب برگزار شده،گندم به سامان رشد کرده و مفاهیمی از این نوع،نشانه ای از اردیبهشت دارند.او نیایشها را زیر نظر دارد.آنانکه اردیبهشت را خوشحال نکنند از بهشت محرومند.

این امشاسپند نه تنها نظم را در روی زمین برقرار می سازد،بلکه حتی نگران نظم دنیوی و دوزخ نیز هست و مراقبت می کند که دیوان و بدکاران را بیش از آنچه سزایشان است تنبیه نکنند.نماینده این جهانی او آتش است.از اوقات روز،وقت نیمروز (ربیهوین،رپیثوین) به او تعلق دارد.یاران او ایزدان سروش،آذر،بهرام و نریوسنگ هستند.این امشاسپند مذکر است.

منبع:ویکیپدیا

 

پ.ن:

-  هر چند متولد بهمن ماه هستم اما،اردیبهشت و تیرماه از ماه هایی هستند که من عاشقشونم.خیلی دوست دارم این دو تا ماه قشنگو...

- باید بشینیم امسال ارشد رو درست حسابی بخونم. مدت زمان سربازی برای افرادی که مدرک فوق لیسانس و بالاتر دارند به مدت چهار ماه کاهش یافت.

- دومین بیانیه محمد مایلی کهن نیز انتشار یافت.اما اینبار دیگه واقعا از تیم ملی استعفا داده و سر حرفش هم ایستاده.این مردک این بار هم با ادبیات خاص خودش کسانی رو که این متن رو می خونن به خنده میندازه.اگر  خواستید می تونید توی  اینجا  بخونید قشنگه.

ادامه مطلب   
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٩:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱ اردیبهشت ۱۳۸۸
تگ ها : ادامه مطلب