جوک سال فدراسیون فوتبال آسیا تکرار می شود؟

حال دادن بن همام به فوتبال ایران همچنان ادامه دارد

فدراسیون فوتبال ایران باز هم نامزد بهترین فدراسیون آسیا شد

درست سال گذشته بود که تمام فوتبالدوستان آسیایی از انتخاب فدراسیون فوتبال ایران به عنوان برترین فدراسیون فوتبال آسیا انگشت حیرت به دهان گرفتند.جالب آنکه ایرانی ها در این میان بیشتر از سایر مردم آسیا متعجب شده بودند.چرا که فدراسیون فوتبال ایران مدت ها بدون رئیس بود و به طرز عجیب و سفارشی رئیس آن انتخاب شده بود و در مدت اندک حضور تیم جدید در راس فدراسیون، کار آنچنانی انجام نگرفته بود.

درست بعد از انتخاب ایران به عنوان بهترین فدراسیون فوتبال آسیا، بسیاری از کارشناسان و مربیان داخلی به انتقاد از این انتخاب پرداخته و عملکرد AFC را با این کار ناعادلانه دانستند.در مقابل نیز مسئولان فدراسیون فوتبال از رئیس گرفته تا کارمندان آن با ارائه عملکردهای بدون پایه و اساس به توجیه این انتخاب پرداختند و به توصیف کارهایی که هیچ وقت انجام نشده بود.حتی رسانه های ایران نیز از بازتاب انتقاد سایر کشورها در این مورد خودداری کردند و برای همین برخی از مردم با خیال اینکه انتخاب ایران به حق بوده است لب به تحسین عملکرد مسئولان گشودند.

امروز باز هم یک خبر در صدر اخبار خبرگزاری ها قرار گرفت که در اولین نگاه خنده دار به نظر می رسید. فدراسیون فوتبال ایران باز هم کاندید بهترین فدراسیون فوتبال آسیا شد.AFC ایران را در کنار فدراسیون های ژاپن، امارات و عراق قرار داده است تا شاید بار دیگر این فدراسیون سفارشی مجددا عنوان اولی را تکرار کند!

این درحالی است که تیم ملی فوتبال ایران از صعود به جام جهانی فوتبال ناکام مانده است.این ناکامی هر چند برای ایرانیان دیگر تکراری و عادی شده است اما، از آن به عنوان یکی از معیارهای اصلی انتخاب بهترین فدراسیون یاد می شود.

به نظر می رسد سفر چند وقت پیش بن همام، رئیس فدراسیون فوتبال آسیا برای شرکت در همایش علم و فوتبال در این انتخاب بی تاثیر نبوده است.همایشی که در آن بن همام حتی به ایران برای ثبت نام در جام ملت های آسیا در سال 2019 پیشنهاد داد.

البته باید برای چنین انتخابی باز هم به گذشته برگشت.جایی که محسن صفایی فراهانی، مدیر اقتصادی - ورزشی در انتخاب بن همام برای دور دوم ریاست کنفدراسیون آسیا از هیچ کوششی دریغ نکرد و فدراسیون فوتبال را از محبت های بی شمار بن همام بی بهره نگذاشت.مدیری که علیرغم تمام خدماتش هم اکنون در زندان به سر می برد.

پ.ن. شماره یک:

همه مثل سگ و گربه به جون هم افتادن.تو ورزش.تو سیاست.تو فرهنگ.تو جامعه.همه به پول و قدرت فکر می کنن.همه به فکر همه چیز هستن جز مملکت.حالم از این وضعیت نکبت بار به هم می خوره.

پ.ن. شماره دو:

...

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٢:٠۸ ‎ب.ظ روز ٢٧ آبان ۱۳۸۸
تگ ها :

راندن

خدا مرا از بهشت راند

از زمین ترساند

شما مرا از زمین راندید

از خودتان ترساندید

من اینک کنار شیطان آرام گرفته ام

که نه مرا از خویش می راند و نه از هیچ می ترساند

 

برگرفته از بلاگ هرزگی های من

پ.ن.شماره یک:

تمام آرزوم این شده که هر چه زودتر پنجشنبه از راه برسه تا بتونم یه ساعت بیشتر بخوابم.همش یه ساعت!

پ.ن.شماره دو:

فقط دارم وقتمو تلف می کنم.من نمی خوام یکی مثل بقیه بشم...

پ.ن. شماره سه:

عاشق قدم زدن تو خیابون انقلابم.از چهار راه ولی عصر تا میدان انقلاب.برای رسیدن به کلاس.ساعت ۴ بعد از ظهر.عاشق اینم که هر روز سر کلاس زبان اشتباه کنم و خودم به اشتباهم بخندم.

فصل الخطاب:

لامسسب دلم برات تنگ شده!می فهمی؟می خونی؟ تو هم مثل خیلی های دیگه اشتباه کردی؟ نه.تو که اینطوری نبودی.هر کسی درباره من اشتباه می کرد تو که اشتباه نمی کردی...

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٧:۱٠ ‎ق.ظ روز ٢٥ آبان ۱۳۸۸
تگ ها :

خدا

خدا خواست، خدا نخواست، خدا نذاشت، اگر خدا می خواست، اگر خدا اینجا بهمون حال می داد، خدا ما رو دوست نداره، اگر خدا به فکر ما بود، اگر خدا...

 خدایا چه گناهی کردی که آدمیزاد اینقدر بهت تهمت می زنه؟!چیه؟نکنه می خوای بگی خوشحال می شی وقتی تمام کاسه کوزه ها سرت می شکنه؟!

پ.ن:

دستیار بحرینی میلان ماچالا در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه الجزیره اسپورت گفت: "خدا خواست که ما به جام جهانی نرویم. "

داشتم این خبر رو می خوندم که یاد خدا افتادم!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱:۳٤ ‎ب.ظ روز ٢۳ آبان ۱۳۸۸
تگ ها :

کیش

چه لذتی بالاتر از اینکه سر ساعت ۶:٣٠ صبح، درست همزمان با طلوع زعفرانی خورشید، از یکی از زیباترین ساحل های جهان دل که نه، تن و جسم و فکر و روح رو بزنی به آب.

شنا در دریای زلال زعفرانی...

پ.ن:

گفتنی و دیدنی از کیش واقعا زیاده.جزیره - شهری که تا الان نه چراغ راهنمایی در اون دیدم، نه پل عابر پیاده و نه حضور محسوس افسران راهنمایی رو رانندگی. همه چیز دیدنیه اینجا در این فصل.

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱:۱۸ ‎ب.ظ روز ٢۱ آبان ۱۳۸۸
تگ ها :

هرزه

ما بر زمینی هرزه روئیدیم

ما بر زمینی هرزه می باریم

فروغ

پ.ن:
- جسم هرزه هزار بار مقدس تر از یک روح هرزه است...
- سه روزی مسافرتم.کاری - تفریحی.یه وقت دیدی هواپیما مات شد در آسمان کیش!
- تهران در سه روز گذشته وحشتناک آلوده بوده.پس کی می خوایم بفهمیم؟
  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٧:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱٩ آبان ۱۳۸۸
تگ ها :

خودنویسی

دوست ندارم این روزا خودمو بنویسم... "خودنویسی" دردی رو دوا نمی کنه!

پ.ن:

- خود فکری رو ترحیح می دم به خودنویسی...

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱٢:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱٧ آبان ۱۳۸۸
تگ ها :

اشک

بهانه ای نیست برای گریه.هر چه هست بغض و خشم، استرس و فشار.دشنام است و نفرین.

پ.ن:

- امروز هم اشک ریختیم اما گریه ای در کار نبود.خدا می داند اگر این گازهای اشک آور و فلفل هم نبود چگونه می توانستیم چشم های خود را شست و شو دهیم!!

- نمی دونم چرا مردمی که بعضی وقت ها حال آدمو به هم می زنن اینقدر دوست داشتنی می شن؟! عاشق همشونم.

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳ آبان ۱۳۸۸
تگ ها :

54 هزار دسته بیل وارداتی!!

 زمین های کشاورزی که توسعه پیدا نکرده و اگر کمتر نشده باشه بیشتر نشده!کشاورزام که یا سوار تراکتورن یا همه پیر و فرتوت شدن.در ضمن فصل پاییزه و فعالیت های کشاورزی کم شده.

مردم هم که یا با چاقو کتک می خورن یا با باتوم های پلاستیکی و فلزی! روشهای شکنجه هم که هنوز شیشه ای باقی مونده!!

پس یکی به من بگه دلیل واردات ۵۴ هزار دسته بیل از امارات چیه؟! 

ایلنا نوشت:

مجوز ثبت و سفارش برای واردات 54 هزار دسته بیل نشان می‌دهد که این میزان دسته بیل از کشور امارات وارد کشور شده است.

در برگه ثبت و سفارش متقاضی واردات این کالا که در وزارت بازرگانی ثبت شده است، بندر شهید رجایی به عنوان گمرک مقصد و کشور تولیدکننده کالا کشور اندونزی عنوان شده است. این تعداد دسته بیل در تاریخ 25 خردادماه سال جاری مجوز ورود به کشور را از وزارت بازرگای دریافت کرده است.
این 54 هزار دسته بیل چوبی با کارت بازرگانی وارد شده و نوع ارز نیز درهم امارات بوده است. در مجوز ثبت و سفارش کالا بانک گشایش کننده این اعتبار بانک صادرات ایران معرفی شده است. ضمن اینکه نوع ثبت سفارش، اعتبارات اسنادی و نوع معامله، ارز آزاد عنوان شده است.

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۱ آبان ۱۳۸۸
تگ ها :

در آستانه همایش علم و فوتبال و سومین حضور بن همام در ایران

صفایی فراهانی بارها به داد بن همام رسیده بود اما...

آیا بن همام به داد صفایی فراهانی می رسد؟

1- بن همام، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا است.نامی آشنا برای اهالی ورزش بخصوص فوتبال ایران.بن همام چند ماه پیش برای دومین دوره پیاپی به ریاست فدراسیون فوتبال آسیا رسید و البته نباید در این میان از تلاش های ایرانیان و فدراسیون فوتبال ایران برای رسیدن به این هدف چشم پوشید.

2- محسن صفایی فراهانی، رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران در دوران خاتمی است.خدمات او به فوتبال ایران را می توان در آن دسته از خدماتی قرار داد که فوتبال امروزه ما همه چیزش را مدیون اوست.خدماتی که هر چند به دلیل عدم صعود ایران به جام جهانی بر همه پنهان ماند اما، ورزشی نویسان به خوبی از برنامه ریزی های فدراسیون فوتبال در آن زمان با خبرند.صفایی فراهانی ازنزدیک ترین افراد به بن همام است و از صفایی به عنوان یکی از مشاوران ارشد بن همام نام برده می شود.

3- صفایی فراهانی اما پیش از آنکه مدیری ورزشی باشد، در عرصه اقتصاد و تجارت نیز از مدیران باسابقه و کاربلد می باشد.وی  همچنین صاحب عرصه ها و شرکت های بزرگ تجاری نیز هست که بسیاری از آنها در خارج از کشور فعالیت می کنند.

4- بر هیچ کس پوشیده نیست که بن همام کسب سمت ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا را مدیون صفایی فراهانی می باشد.طبق صحبت های خصوصی صفایی که از بزرگترین لابی های جهانی ورزش برخوردار است، بن همام را به عنوان گزینه ریاست فدراسیون فوتبال آسیا به فیفا معرفی می کند.صفایی که قبل از آن این سمت به او پیشنهاد شده بود، به دلیل هزینه بردار بودن این پست از قبول آن سر باز زده و بن همام را جایگزین خود می کند.بن همام چه  دوره اول و چه دوره دوم ریاستش را به صفایی مدیون است.

5- صفایی در مرداد 86 با حمایت بن­همام، به عضویت کمیته فنی فیفا و با حکم او نایب رییس کمیته‌ی مسابقاتAFC شد. وی همچنین طبق دستور بن­همام، رییس کمیته انتقالی فدارسیون فوتبال ایران هم شده بود. تا جایی که عدم پذیرش صفایی در ایران موجب شد که بن­همام فوتبال ایران را تهدید به تحریم کند.صفایی در دوران حضورش در کمیته انتقالی نیز تلاش زیادی را برای انتخاب سرمربی تیم ملی و ... به کار برد که البته در پایان بی نتیجه ماند.

6- مردی که اعراب دوستش داشتند. ثروتِ صفایی­فراهانی که 30سال در پست های مختلف دولتی اشتغال فراوانی داشته منجر شد که در مناظرات انتخاباتی ریاست جمهوری اخیر، در مقابلِ سوالِ «از کجا آورده­ای» قرار بگیرد. این مساله وقتی تشدید شد که بعد از انتخابات که دشمنان، تمام تلاش خود را برای نا امن جلوه دادن ایران بکار بسته بودند، شرکای صفایی­فراهانی در AFC مسابقات فوتسال باشگاه­های آسیا در ایران را لغو کردند. هرچند این ارتباطات سیاسی بن­همام قبلا هم در پافشاری به نفع صفایی سابقه داشت ولی لغو همزمان مسابقات تیراندازی غرب آسیا در تهران و عدم صدور روادید برای شطرنج‌بازانی که عازم یمن بودند و بعبارتی بایکوت ورزش کشور در این برهه حساس، علامت سوالی را ایجاد کرد که پاسخ سوال مذکور اینجاست: صفایی فراهانی که بعلت اغتشاشات و عضویت در کمیته X در بازداشت به سر می­برد رابطه نزدیکی با «شیخ حمد» رییس شورای المپیک آسیا دارد و لابی‌ها و ارتباطات ورزشی و البته غیرورزشی گسترده‌ای نیز با هم داشته‌اند.

7- حال تمام موارد بالا را که در کنار هم بگذاریم، حضور بن همام، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا در ایران برای سومین بار پیاپی در یکسال و نیم اخیر کمی قابل توجه می باشد.بن همام فردا برای شرکت در جلسه علم و فوتبال به تهران می آید اما درست در شرایطی که حتی اتاق بازرگانی از آزاد کردن صفایی فراهانی از زندان بازمانده است، باید دید بن همام در کنار حضور به ظاهر فوتبالانه اش در ایران کاری از پیش می برد؟

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٩:٥٠ ‎ق.ظ روز ٩ آبان ۱۳۸۸
تگ ها :

نامه کودک 10 ساله از بهزیستی به کریم باقری

آنروز که فرهاد مجیدی به بهزیستی ما آمد...

"آرش دهقان" پسر بچه‌ای است که حدود 10 سال سن دارد و هم اکنون میهمان مرکز بهزیستی غیاثوند در جنوب تهران است. او هم مودب است و هم درس خوان. عاشق فوتبال است و طرفدار پرسپولیس.

بی شک کاپیتان پرسپولیس نیز الگوی نخست زندگی او است. همانگونه که در نامه‌اش اشاره می کند، چندی پیش گروهی از بازیکنان فوتبال به مرکزی که او در آن حضور دارد، می‌روند. لحظات بسیار خوبی بود. با هم گپ و گفتی می‌زنند و فوتبالی بازی می‌کنند. دست آخر هم نوبت عکس های یادگاری می‌رسد.

منبع: ایسنا

برای غیر فوتبالی ها:

کریم باقری و شیث رضایی کاپیتان و مدافع تیم فوتبال پرسپولیس هستند و فرهاد مجیدی کاپیتان تیم استقلال!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۸:٤٦ ‎ق.ظ روز ٦ آبان ۱۳۸۸
تگ ها :

نام منطقه: غنی آباد!!

عکسهای زیر از منطقه غنی آباد شهر ری است.حال اینکه چرا و چگونه نام این منطقه غنی آباد شده است را خدا می داند!! اگر نامش فقیر آباد بود چه می شد؟!

 

- عاشق این عکسم.دیدنش حس خوبی بهم میده...

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱:٤٩ ‎ب.ظ روز ٤ آبان ۱۳۸۸
تگ ها :

رایانه های امام جمعه موقت تهران!!

نمی دونم به خطبه های نماز جمعه این هفته گوش دادید یا نه اما، امام جمعه موقت و جدید تهران (آقای صدیقی)، یک گاف اساسی در  اواخرخطبه ی دوم داد و عجب اینکه این اشتباه را مرتب تکرار می کرد.

صدیق در نماز جمعه این هفته در ابتدای صحبت هایش به حوادث تروریستی اخیر پرداخت و به این نکته اشاره کرد که" انتقام از یک گروهک تروریستی برای نظام اسلامی کار مشکلی نخواهد" و ...

 آقای صدیقی در اواخر خطبه دوم  صحبت از یارانه ها و لزوم هدفمند سازی یارانه ها کرد و نکته جالب و خنده دار اینجاست که  در تمام مدت، یارانه را به اشتباه رایانه تلفظ می کرد؛ نباید نگران هدفمند کردن رایانه‌ها بود، مردم در اجرای هدفمند کردن رایانه ها کمک خواهند کرد، هدفمند کردن رایانه ها نیازمند سعه صدر مردم است و ...

در انتها وقتی به صدیقی اشاره می شود که این کلمه را اشتباه به کار برده است، وی پرونده خطبه ها را ‌ با گقتن یک معذرت خواهی ساده می بندد!

نمایشگاه نوشت:

- نمایشگاه مطبوعات باز هم امروز یکشنبه با حضور علیرضا بهشتی ملتهب و شعار هواداران و مخالفان دولت بلند شد.در حالی که علیرضا بهشتی به همراه دختر و همسرش به صورت طبیعی و در سکوت از غرفه ها تماشا می کردند، عده ای از حامیان وی ابتدا گرد وی حلقه زده و چند صلوات بلند فرستادند.این اتفاف در جلوی غرفه روزنامه اعتماد رخ داد.

سپس حامیان دولت که اکثر از خبرگزاری فارس بودند، روبروی جمعیت قرار گرفته و شعار مرگ بر منافق را در مقابل شعار ... حامیان بهشتی سر دادند.تا اینجای کار بیشتر درگیری ها لفظی بود اما از اینجا به بعد علیرضا بهشتی که قصد داشت نمایشگاه را ترک کند، زیر پوشش حامیانش با هوادارن دولت برخورد کرده و این درگیری ها به داخل چند غرفه کشیده شد.

غرفه خبرگزاری ایلنا و روزنامه جمهوری اسلامی به شدت از این تنازعات سیاسی آسیب دبد.این درگیری ها از این سوی نمایشگاه به سمت ضلع غربی کشیده شد.هواداران موسوی در حال شعار به سمت غرب نمایشگاه رفته و از سوی دیگر مخالفان نیز به دنبال آنها راه افتادند.

این درگیری ها حدود ۴۵ دقیقه ادامه داشت.

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱٢:٢٤ ‎ب.ظ روز ۳ آبان ۱۳۸۸
تگ ها :

طعم تلخ شوک صبحگاهی

صبح اول صبح (حدود ساعت ٩ !) مثل یک خبرنگار وقت شناس، بعد از پشت سر گذاشتن ترافیک صبحگاهی و فشارهای چند جانبه در فشار تی! (بخوانید بی آر تی) و با بیرون آمدن آخرین شیره های خواب از بدنت، با انرژی زیاد در حال تایپ خبر هستی. به حدی که از شدت این انرژی صفحه کلید و میز کامپیوتر در حال بالا و پایین رفتن است!!

به یکباره می شنوی که بعد از گذشت دو هفته از حضور کارآموزانی که در این شهر غریب تو تنها امیدشان برای پشت سر گذاشتن این دوره یک ماهه هستی و واسط حضورشان در اینجا،‌ با دستور مقامات عالی رتبه!! و تنها بعد از  چهار جلسه  دیگر حق حضور در این محل را ندارند.

پاهایم منقبض شد با شنیدن این خبر و صدایم لرزان در جواب کسی که او هم از من شرمنده تر بود... شوک صبحگاهی با شکمی خالی.چه طعم تلخی دارد.

-خدایا چطوری بهشون بگم بعد از چهارجلسه دیگه اینجا نیاید؟چطوری بهشون بگم مخالفت کردن؟چطوری بگم ...؟

- کاش لااقل از اول می گفتن اجازه نمی دیم.اون موقع شرمندگی نداشت به خدا.

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٩:۳۳ ‎ق.ظ روز ٢ آبان ۱۳۸۸
تگ ها :