یلدای سبز 88 و مرور خاطرات در جمع بزرگان

امشب را به فال نیک بگیریم

بدون شک شب یلدای هشتاد و هشت از متفاوت ترین شب های یلدا در سالهای اخیر بعد از انقلاب است. 

حوادث بی شمار بعد از انتخابات، شرایط کشور، بیانیه های مختلف،‌ اوضاع اقتصادی و تازه ترین آن یعنی مرگ بزرگ مرجع شیعیان، آیت الله منتظری  را می توان از مهمترین موضوعات مورد بحث خانواده های ایرانی دانست که بعد از مدت ها باز هم در شب یلدا در کنار هم جمع می شوند.

تمام نکات بالا در کنار هم قرار می گیرند تا یلدای امسال را در پاییزی و زمستانی ترین شب سال سبزتر و سبزتر جلوه دهند و خانواده هایی که شاید ماه ها همدیگر را ندیده اند با برقراری ارتباطات چهره به چهره (توده ای) و ارتباطات غیر توده ای به تبادل نظر بپردازند. بدون شک امشب خاطرات بسیار زیادی که همه معطوف به حوادث بعد از انتخابات است زنده و تبادل خواهد شد و همین موضوع را می توان مجددا به فال نیک گرفت.

یلدای امشب از همان شب هایی است که باز هم بزرگان فامیل خاطرات حکومت های گذشته را تکرار می کنند و زوایای پنهان و مقایسه های باریک باز هم تکرار و روشن تر خواهد شد تا مردم طولانی ترین شب سال را با فکر و مقایسه به صبح برسانند!

پ.ن:

* در روز شب یلدای ٨٨ مصادف با تشییع پیکر آیت الله العظمی منتظری، اینترنت لنگ می زند و سرعتش از لاک پشت داستان های کودکی هم کمتر است!! دلیلش شاید فریادهای الله اکبر باشد!

* چقدر خنده دار است. حتی مرگ هم مایه عذابشان است. اگر زنده بودن و صدور بیانیه های مختلف در حمایت از مردم خاری به چشمشان بود، ‌اینک با مرگشان هم استخوانی در گلوی آنها می شوند.

* یلدای کودکی ما با برداشتن هندوانه ای بزرگ و پیاده روی گاهی در برف تا خانه عمه می گذشت و بوی تکرار گرفته بود اما، دلم همان یلدا را می خواهد!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٩:٥٦ ‎ق.ظ روز ۳٠ آذر ۱۳۸۸
تگ ها :

سربازی اجباری

سربازی هم بچه بازی شده است! این را زمان پست کردن دفترچه و "اجبارنامه" خدمت مقدس سربازی در آخرین روزهای باقی مانده فهمیدم!

- تا یک ماه دیگر تکلیف اعزام و مکان اجباری خدمت مشخص خواهد شد. دو روز دیرتر می جنبیدم سه ماه اضافه خدمت اجباری حتمی بود.

پ.ن:

* آیت الله حسینعلی منتظری، مرجع عالیقدر جهان تشیع و ایران، شب گذشته در گذشت. درباره او همان بس که در تمام دوره های زندگی اش بد دید. حضورش مایه دلگرمی بود...

* کاش کمی برف ببارد...

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۸:٠۱ ‎ق.ظ روز ٢٩ آذر ۱۳۸۸
تگ ها :

بوی دوپینگ می دهی قوی ترین مرد جهان!

دیگر صحبت هایت، هیکلت، قیافه ات، کله کوچکت و هر چیزی که وابسته به توست بوی دوپینگ می دهد، آهای به حساب قوی ترین مرد جهان و اگر برخی رابطه ها نبود الان می باید نابود شده باشی ناپهلوان!

بار خودت را خوب بستی و خوب دانستی که چه کار کنی تا اینگونه در این افتضاح مجدد وزنه برداری با دوپینگ همچنان به کارت ادامه دهی. تو پیش از آنکه در وزنه برداری دوپینگ کنی و دیگران را به دوپینگ واداری، در سیاست دوپینگ کرده بودی!

 

پ.ن:

- زمانی از بالارفتن وزنه های سنگین در بالای سرت به خود می بالیدیم اما، بوی گند گرفتی از زمانی که وارد سیاست شدی. حالم از تو به هم می خورد.

- رو که نیست. بعد از افتضاحی که تیم ملی وزنه برداری مجددا در دوپینگ به دست آورد و تمامی اعضای کادر فنی تیم وزنه برداری مادام العمر ممنوع الفعالیت شدند، رضا زاده مدیر فنی تیم های ملی وزنه برداری و مقصر اول و آخر این اتفاق، در دیدار با سعیدلو اعلام کرده است که " برای موفقیت درمسابقات المپیک لندن، باید بیشترین تمرکز خود را معطوف به رده های پایه کنیم"!!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۳:۱٢ ‎ب.ظ روز ٢٦ آذر ۱۳۸۸
تگ ها :

پیش گویی های نسترآداموس

هیجان انگیز تر از این نمی شه. دیروز به طور کاملا اتفاقی با شخصیت و پیش گویی های نسترآداموس آشنا شدم. وقتی پیش گویی های سابق این ستاره شناس فرانسوی رو مرور کردم، لرزه بر تفکرات و برنامه های آینده ام افتاد.
نسترآداموس پیش از این مرگ لوئی شانزدهم، جنگ جهانی اول، دوم، ظهور هیتلر، انقلاب اسلامی، امام خمینی و حادثه یازدهم سپتامبر و موراد مختلف دیگر را پیشگویی کرده بود که تمام آنها اتفاق افتاد.
اما وی بعد از این را هم پیش بینی و تاکید کرده که ایرانیان بر جهان حکومت خواهند کرد، امام زمان ظهور و جهان در هزاره سوم میلاد نابود می شود.
به روز ترین، مهمترین و جالبترین پیش گویی او در خصوص ایران این است:

در سانتور "فتنه در ایران" که تفسیر آن بسیار مشکل است سخن از مردی آورده می شود که ایران را بر اساس هدف و مقصد خود به حرکت در می آورد.

باران، خشکسالی و جنگ

در پرشیا (ایران)

متوقف نخواهد شد!

فردی پرقدرت، از زیادی اعتماد به خود

موجب خیانت و جنگ خواهد شد

فرانسه بارها میانجی گری می کند

ولی به جایی نخواهد رسید

پیمانی پنهان و در خفا

برای نابودی یک نفر

بسته خواهد شد!

( این قسمت منو یاد صحبت های آیت الله بهجت خطاب به ... میندازه که گفته بود بعد از سه سال تو را خواهند کشت)

* نوشت:

* آداموس تمام پیش بینی هایش را به صورت رباعی بیان داشته است.

* اخیرا فیلم ٢٠١٢ که از نظر آداموس سال پایان جهان است در حال اکران است. اگر کسی از دوستان این فیلم را در اختیار دارد، از ما دریغ نفرماید!

* خواندن بقیه رباعیات و پیش بینی های آداموس را در این بلاگ توصیه می کنم. 

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱٢:٢٩ ‎ب.ظ روز ٢٤ آذر ۱۳۸۸
تگ ها :

سینما ایران!

همینجا از تمامی ایرانیان کره زمین و همچنین از جمیع موجوداتی که می توانند زبان فارسی را درک کنند می خواهم تا هر چه زودتر خود را برای تماشای فیلم های دیدنی به سینما "ایران" برسانند.

آدرس: خاورمیانه،ضلع غربی افغانستان، ما بین خلیج فارس و دریای خزر، سینما ایران، ترجیحا سالن تهران!

* هر روز و هر ساعت این سینما فیلم های جذابی دارد به خدا!

- خوش به حال جامعه شناسان و تاریخ دانان که این روزها را درک می کنند و می توانند پایه ریز نظریات جالبی در آینده شوند.

* این فیلم ها و سریالهای مسخره کی به اتمام می رسد کارگردان؟

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱۱:٠٧ ‎ق.ظ روز ٢۳ آذر ۱۳۸۸
تگ ها :

...

در حالی فتیله آخرین ساعات روز چهارشنبه 18 آبان را همانند روزهای دیگر پایین می کشم که نیم ساعت از چهار گذشته است، هوا کمی بارانی است، معده من به شدت در حال تولید اسید می باشد و سردردهای همیشگی مرا به صندلی چسبانده است.

- این روزها کز کردن روی سکو های پارک دانشجو زیر بارون پاییزی قبل از شروع کلاس زبان می تونه یه کم آرومم کنه...

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۳:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۸ آذر ۱۳۸۸
تگ ها :

16 آذر و دیگر هیچ!

دست و دلم به کار نمی ره. نه می تونم تمرکز کنم نه می تونم درست حسابی مصاحبه بگیرم. می دونم که تنظیم خبرای امروزم به گندترین حالت های ممکن خواهد بود. دلم تاپ و توپ می زنه و خودم شدم مثل اسفند روی آتیش. تمام حواسم بیرونه. به خیابون ١۶ آذر، به میدان آزادی، به میدان انقلاب، به میدان دوستان و به میدان ... و دیگر هیچ!

تازه فارغ التحصیل شدم اما، بیشتر از هر وقت دیگه ای دوست داشتم دانشجو بودم و امروز، همین امروز تمام کلاسامو می پیچوندم... و دیگر هیچ!

پ.ن شماره ١۶:  

- باران دیشب همه را امیدورا کرده بود اما، امروز تهران بیشتر از هر روزی دیگه ای آلوده است... و دیگر هیچ!

پ.ن شماره ١۶:

- سرمقاله امروز کیهان ترسناک تر از همیشه... و دیگر هیچ!

پ.ن شماره ١۶:

- ... و دیگر هیچ!

پ.ن شماره ١۶:

-       ...!

* چقدر این ساعت لعنتی امروز دیر می گذرد. انگار به پای عقربه های ساعت وزنه های چند کیلویی بسته اند.

* حمید قدیمی هم از گروه ورزشی  رفت شاید به این خاطر که کمی برای این گروه دل سوزاند...

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۸:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱٦ آذر ۱۳۸۸
تگ ها :

آمریکا باز هم مقصر اعلام شد!

ریگان از بی شعوران عالم است

 احمدی نژاد: آمریکا می خواهد جلوی ظهور امام زمان را بگیرد!

شفاف:  محمود احمدی‌نژاد در اصفهان گفت: سند داریم که آمریکا می‌خواهد جلوی ظهور امام زمان را بگیرد.

به گزارش منابع خبری، رئیس جمهور در این سفر از برنامه‌ریزی‌های شرق و غرب برای نابودی ایران سخن گفت و افزود: ریگان و وزیر امور خارجه وقت آمریکا از بی‌شعوران عالمند.

او که این سخنان را در دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران استان اصفهان مطرح می‌کرد‏، به وقایع پس از انتخابات اخیر و نقش رسانه‌های بیگانه اشاره کرد و گفت: در همین انتخابات بلندگوهای دشمن و صدها بلندگوی رنگارنگ از یک نقطه هدایت می‌شد و به گونه‌ای جوسازی می‌کردند که گویی ملت ایران ضعیف شده و نوبت به امتیازگیری آنها رسیده است. اما فرزند کوچک شما در اوج نظام استکباری حضور یافت و فریاد زد: شما کور خوانده‌اید و ملت ایران شما را بر جای خود خواهد نشاند.


درست است که این مستکبران، به دنبال نفت و ثروت این کشور هستند، اما در زیر همه اینها یک استدلال برای خود دارند و بر اساس آن عمل می‌کنند. البته آن را در خبرها افشا نمی‌کنند.

 ما اسناد آن را به دست آوردیم که آنها معتقدند یکی از خاندان پیامبر اکرم در این نقطه ظهور کرده و ریشه همه ظالمان عالم را خواهد خشکاند. آنها همه این نقشه‌ها را کشیده‌اند که جلوی ظهور حضرت را بگیرند و می‌دانند ملت ایران زمینه‌ساز این حادثه بوده و یاران این حکومت خواهد بود.

شرق و غرب ما در آتش در جنوب‌مان ناوهای دشمن و در شمال ایران شاهد تبلیغات دشمن هستیم و ایران مانند گلستان در وسط آتش است. آنها برنامه‌ریزی کرده‌اند که ایران را نابود کنند. در حالی که همه سیاست‌گذاران و تحلیل‌گران برنده واقعی خاورمیانه را ایران می‌دانند.

آمریکا در افغانستان مثل چهارپا گیرکرده است

نیروهای آمریکایی هم‌اکنون در افغانستان مانند آن چهارپا در گل مانده‌اند و به جای آنکه زودتر خود را نجات داده و از‌ آنجا بیرون بیایند مجددا لشگرکشی می‌کنند.

اگر 50 سال دیگر هم در افغانستان بمانند باز باید با نکبت و ذلت از خاک آنان خارج شوند. چرا که این تجربه تاریخ است. حتی در سفر اخیر به نیویورک به آنها اعلام کرده‌ام که آیا در کشورتان فرد عاقلی پیدا نمی‌شود که این مسائل را به شما بگوید.

وی با بیان اینکه 30 سال پیش سران غربی هجوم آورده و می‌خواستند ایران را از جغرافیا محو کنند، گفت: ریگان و وزیر امور خارجه وقت آمریکا که هر دو از بی‌شعوران عالم هستند اعلام کرده‌اند که می‌خواهیم نام ایران را از جغرافیا محو کنیم. باید به آنها بگوییم اولا خاورمیانه مهم‌ترین منطقه عالم است و قدرتی که بخواهد سری در سرها بیرون آورد باید به این منطقه بیاید. برخی‌ها خود را ابرقدرت می‌دانستند اما در حال حاضر کسی برای آنها تره هم خورد نمی‌کند.


خواندن بقیه سخنان خالی از لطف نیست!

پ.ن شماره یک:

- ورزش ما عین سیاست ما و سیاست ما عین ورزش ماست!! این همون جمله گمشده ای بود که مدتها دنبالش می گشتم و امروز از زبان یکی از همکاران شنیدم.

پ.ن شماره دو:

- روز شماری می کنم واسه رسیدن تاسوعا عاشورا.

پ.ن شماره سه:

...

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱٤ آذر ۱۳۸۸
تگ ها :

ثنا

شاید که ثنایش گفتیم این بار با وجود "ثنا" ...

پ.ن:

امروز، چهارشنبه، 11 آذر 1388/ ثنا، دومین نوه مامان، دومین بچه خواهر و دومین خواهر زاده ما پا به دنیایی گذاشت که همه از آمدن به آن پشیمانند! باشد که برایش سراسر شادی و نشاط...

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٩:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۱ آذر ۱۳۸۸
تگ ها :

با برو، بی برگشت

روزها می آیند و می روند و ما هم طبق قانون دنیا هر روز می آییم و می رویم. امیدوارم این بار آمدنم بدون برگشت باشد.

بعد التحریر:

-  از هیچ جای بلاگ به اندازه ی پ.ن یا همون بعد التحریر یا ... خوشم نمیاد. حرفای این قسمت به دل می شینه.

- برای یک بار هم که شده دست بالا خواهم گرفت خود را! سقوط برای یک لحظه، یا سرافرازی برای همیشه.

- روحم آزرده می شه از اینکه یکی بشم مثل بقیه... یه بو گندوی به درد نخوره بی مصرف!

- دیگه حاضر نیستم واسه کارم کنتور بندازم!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱۱:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱٠ آذر ۱۳۸۸
تگ ها :

آٍسمان

آسمان اینجا آبله زده است از بس که ستاره دارد شبهایش و روزهایش پاک تر از ضمیر هر انسان تازه متولد شده.
ریه هایم از بس اکسیژن ناب استنشاق کرده اند به سرفه افتاده اند و چشم هایم شرمسار از نظربازی با ستاره ها.

پ.ن:

دارم یه برنامه اساسی می ریزم از همین الان واسه تعطیلات عید!!

شهرستان بودم نه تهران!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۸:٥٤ ‎ب.ظ روز ٦ آذر ۱۳۸۸
تگ ها :

دعوای کهریزکی ادامه دارد

زاکانی: مدارکم را رو کنم مرتضوی با برف سال بعد هم پایین نمی آید!

دعوای علیرضا زاکانی، نماینده مجلس و عضو کمیته پیگیری حوادث بعد از انتخابات با مرتضوی، دادستان سابق تهران بر سر ماجرای کهریزک به اوج خود رسیده است. زاکانی در آخرین مصاحبه با ایرنا، در واکنش به صحبت های مرتضوی که این نماینده را بیمار دانسته بود، گفت: " مرتضوی می داندکه چه مدارکی دست من دارد که اگر من آن را در دادگاه بگویم می رود و با برف سال آینده هم پایین نمی آید!"

"مرتضوی دستور قضایی کهریزک را صادر کرده بود و من برای صحبت هایم مدرک دارم. من از مرتضوی خواهش می کنم از من شکایت کند تا معلوم شود چه کسی بیمار است من نمی گویم او بیمار است او سالم است اما ایرادات دیگری دارد".

پ.ن:

خواندن دو بیت کهریزکی از مهدی استاد احمد رو پیشنهاد می کنم:

تحقیق نکن ریشه‌ی هرچیز کجاست
هی فکر نکن پایه‌ی این میز کجاست

  وقتی "ک"ی تصغیر به کهریزک هست
 حالا تو ببین که اصل کهریز کجاست...!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٩:٥۸ ‎ق.ظ روز ٤ آذر ۱۳۸۸
تگ ها :

روزنامه همشهری

دیروز ساعت ١ بعد از ظهر: همشهری توقیف شد

دیروز ساعت ٢ بعد از ظهر: مسئولان همشهری خواهان به تعویق افتادن توقیف روزنامه شدند

دیروز ساعت ٢:٣٠بعد از ظهر: همه گنگ و گیج

دیروز ساعت ٣ بعد از ظهر: همشهری رفع توقیف شد

دیشب ساعت ٧: با تایید مسئولان، همشهری توقیف شد

علی اصغر محکی: کاش روزنامه را از هفته آینده توقیف می کردند

مسئولان وزارت ارشاد: شاید توقیف همشهری بیشتر از یک هفته به طول انجامد

تیتر اول روزنامه ایران بعد از تعطیلی همشهری: تکمیل مترو پایتخت با مونوریل سریع و ارزان

.

.

.

به نظر می رسه دولت با تعطیلی روزنامه همشهری اولین تیر دوئل با شهرداری بر سر موضوع مترو و محیط زیست رو  شلیک کرده . 

بقیشو خودتون حدس بزنید دیگه!

در ادامه:

- جرم روزنامه همشهری: چاپ عکس از مجموعه ی گردشگری مربوط به بهاییان.

- صبح امروز مذاکرات قالیباف برای رفع تعلیق همشهری آغاز شد.

- امشب ساعت ٧: همشهری رفع توقیف شد

 در پایان:

- خستم، بدنم درد می کنه، خوابم میاد، سردمه، دلم تنگه ...

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۸:۳۸ ‎ق.ظ روز ۳ آذر ۱۳۸۸
تگ ها :

"خبر"ی که خبرساز شد

روزنامه خبر هم تعطیل شد

 نوشتن خبر تعطیلی روزنامه خبر در روزگاری که تعطیلی نشریات و روزنامه ها در تاریخ این مرز و بوم رکورددار است، به سان کوبیدن آب در هاون باشد.

هر چند تعطیلی این روزنامه این بار با خواسته مسئولان خود این روزنامه صورت گرفته است و مدیرمسئول "خبر" در مقاله امروز این روزنامه، تمرکز بر روی سایت خبرآنلاین را هدف خود دانسته است و به طور واضح دلیل تعطیلی روزنامه را ذکر نکرده است اما، از انتساب "خبر" به لاریجانی ها و فشار بر روی علی لاریجانی در چند هفته اخیر می توان به عنوان اصلی ترین دلیل این تعطیلی نام برد.

بقیشو خودتون بهتر از من می دونید!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱٢:٥۸ ‎ب.ظ روز ٢ آذر ۱۳۸۸
تگ ها :

برف

باران که به دادمان نرسید؛ شاید برف بتواند درد زخم هایمان را التیام ببخشد...

بعد التحریر:

- از سرما متنفرم.اینو همه می دونن اما، برای بارش برف لحظه شماری می کنم!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱٠:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱ آذر ۱۳۸۸
تگ ها :