یک جفت دانشکده

"پیکر کاظم معتمدنژاد از دانشکده علوم اجتماعی تشییع شد". صدای گزارشگر شبکه خبر که ناشی‌گری در آن موج می‌زند، شوکه‌ام می‌کند. پدر علم ارتباطات که بخشی از عمرش صرف مستقل کردن دانشکده علوم ارتباطات از دانشکده علوم اجتماعی شده، که برایش جنگیده و دویده، حالا با اشتباه سهوی و یا عمدیِ گزارشگر - ی که احتمالا دانشجوی "پدر" هم بوده و قرار است میراث‌دار علم ارتباطات باشد- می‌رود که در خاک آرام بگیرد؛ اگر دانشکده علوم اجتماعی بگذارد... که بگیرد!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۳:٠۸ ‎ب.ظ روز ٢۳ آذر ۱۳٩٢
تگ ها :

درست نمی‌شود که نمی‌شود

زمستان، متروها و سمفونی ناتمام بالا کشیدن آب دماغ!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱۱:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۱ آذر ۱۳٩٢
تگ ها :

برای خواب‌های بی تعبیر

شگفتا که این وادیِ ناملموسِ ذهن چه جهانِ تصویرهایِ دیده نشده و سکوت‌هایِ شنیده شده‌ای است. چه جوهرهای وصف ناپذیری هستند این خاطرات لمس نشدنی و خیالات و رویاهای آشکار نشدنی.

و همه اینها در خلوت آدمی نمایشی پنهانی است از تک گویی کلام و اندرزِ از پیش داده شده، قصر نامرئی همه خلق‌ها، اندیشه‌ها و رازها، منبع بی پایان یاس‌ها و کشف‌ها. قلمرو پادشاهی که در آن هر یک از ما به تنهایی فرمانروایی می‌کنیم. هر چه را می‌خواهیم مورد پرسش قرار می‌دهیم و بر هرچه می‌توانیم فرمان می‌رانیم. میراثی پنهانی که در آن دفترِ مغشوش اعمال گذشته و آینده ی خود را می‌توانیم مرور کنیم. دنیایی درونی که با من خویش‌تر است تا آنچه از خود در آینه می‌بینم.

این آگاهی که خویشتن خویش‌های من است، که همه چیز است ولی با این همه، ابدا چیزی نیست - چیست؟ و از کجا آمده است؟

 

* از کتاب خاستگاه آگاهی در فروپاشی ذهن دوجایگاهی- جولیان جینز

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٩:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱٠ آذر ۱۳٩٢
تگ ها :

برای سوم آذر 1391

دعایِ  باران خواندیم
نه برای خشکسالی؛
ما اندوهگین بودیم
می‌خواستیم قدم بزنیم و
گریه کنیم.

 

- امروز از آن روزهای تاریخی ایران بود. عقب نشینی آبرومندانه به نفع مردم.  از آن روزها که بچه‌ها و نوه‌هایمان روزی روی برگه‌های امتحانی‌شان به آن می‌رسند؛ ژنو، کاهش تحریم‌ها، ظریف، اشتون و ...

+شعر از شهریار بهروزی

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۳:٤٠ ‎ب.ظ روز ۳ آذر ۱۳٩٢
تگ ها :