تحصن ؛تعليق ؛انتخابات

دانشکده ی ما (علوم ارتباطات و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی) دورانی طولانی ا ز تحصن را سپری می کند.

ما دیگه خسته شدیم.از  منتظر بودن برای انجام کارهامون خسته شدیم.

خسته شدیم از خنده های آدم هایی که  نشسته اند و گلوی ما را فشار می دهند و اجازه ی حرف زدن نمی دهند.

خسته شدیم از بس به ما گفتن این کارها به شما چه ربطی داره؟تعلیق می شین!اخراج می شین!

مسئولان نمی خواهدکه فضای دانشگاه را برای عناصر ضد انقلاب در دانشگاه نا امن کنند؛مسئولان فضا را برای دانشجویان امن کنند...

این گفته های یکی از بچه های دانشکده علوم ارتباطات و اجتماعی دانشگاه علامه  که طی دو روز گذشته شاهد برگزاری و برپایی تحصن در این دانشکده است. این تحصن که به بهانه ی  برگزاری انتخابات انجمن اسلامی و انحلال انجمن اسلامی ساختگی بود از دیروز یکشنبه ساعت ۱۲ ظهر آغاز شد و با سخنرانی عده ای از فعالان دانشجویی تداوم یافت مهمترین خواسته ها ی این دانشجویان به شرح  زیر اعلام شد:

۱-برکناری کلیه ی رئیسان انتخابی

۲-برگزاری انتخابات انجمن اسلامی و انحلال انجمن ساختگی

۳-باز شدن فضای فرهنگی در دانشگاه

۴-از بین رفتن حراست (حراستی که به شکلی جدید از مدتی قبل شروع به کار کرده است)

۵-اخراج مامور مبارزه با بد حجابی

دانشگاه علامه امروز نیز شاهد بر پایی تحصن دانشجویان خود بود اما این تحصن (که ابتدا امروز صبح در دانشکده حقوق و علوم سیاسی در دهکده المپیک برگزار شد و سه تن ا زدانشجویان توسط نیروی انتظامی دستگیر شدند) حوالی ظهر به دانشکده علوم ارتباطات و اجتماعی کشیده شد و این بار توپ دانشجویان پرتر از دیروز؛ شعار های زیر همراه با سرود یار دبستانی من؛ای ایران و... سرداده شد:

گلوی ما گرفته             شریعتی نرفته(رئیس دانشگاه)

رئیس انتصابی                استعفا استعفا

توپ تانک حراست           دیگر اثر ندارد

و......

همراه این تحصن که دانشجویان از اساتید طلب یاری می کردند؛ کلیه ی کلاس ها تعطیل شد و اکثر قریب به اتفاق دانشجویان در آن حضور داشتتند.در این هنگام حتی برای لحظاتی نیروی انتظامی دم در دانشکده حضور یافت که بعد از چند دقیقه آنجا را ترک کرد.

این تحصن از ساعت ۲ الی ۴ ادامه داشت که در آن رئیس دانشکده آقای فرقانی سعی در آرام کردن دانشجویان متحصن داشت و به دانشجویان قول داد که تا فردا دانشجویان زندانی که  امروز صبح گرفته شدند تا فردا آزاد شوند.

 با قرائت قطعنامه  توسط نماینده ی این دانشجویان این تحصن پایان پذیرفت و بیشتر این دانشجویان که ا زدانشکده های دیگر آمده بودند به دانشکده های خود برگشتند.

ضمنا اون ۵ نفری که دیروز در حیاط دانشکده سخنرانی کردند امروز طی حکمی ممنوع الکلاس شدند.

می شه بگی که این تحصن با این وسعت و این عمق در تاریخ جنبش دانشجویی ثبت خواهد شد و برگ برنده ای برای کلیه ی فعالان این عرصه می باشد.البته این نوشته گوشه ای از این حرکت عظیم رو تداعی می کند وگرنه این حرکت و شعارهای داده شده بیش از این بوده است.

ضمنا انتخابات انجمن اسلامی قراره که فردا توی حیاط دانشکده به صورت آزاد برگزار بشه. 

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱۱:٢۸ ‎ب.ظ روز ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸٦
تگ ها :