چهارشنبه ای بدون سور و سوز

این رسم دیرین ایرانی ها هم امسال بالاخره تموم شد.جدا از چگونگی شکل گرفتن این رسم و آیین های قدیمی مربوطه، مراسمی که دیشب من توی اون بودم نه نشانی از سور چهارشنبه داشت و نه نشانی از سوزش!!

هر چند که صداهای وحشتناک نارنجک و ترقه دورادور شنیده می شد اما دیشب توی یه محیط نیمه خانوادگی شاهد این مراسم بودم.ترقه هایی که دست بچه های کوچیک و بزرگ بود و توی محوطه انداخته می شد.نه نشانی از سوزندگی داشت و نه نشانی از سورندگی!!

اگر از من بخوان که مراسم دیشب و توصیف کنم می گم که:

بوی باروت و صدای انفجار در دوردست و ضبط و رقص و مشروب و برادران بسیجی و البته حمیرا ریاضی که برای اولین بار از نزدیک دیدمش.

شاید اگر گذشتگان ما می دونستن که یه روزی ملت عقده ای ایران با بعضی از این سنت ها این کارا رو می کنن و اونا رو به گند می کشن هیچ وقت چنین رسومی رو بنا نمی ذاشتن.

البته این مراسم برای مردم هم سوزندگی داشته و هم سورندگی:

آخرین چهار شنبه سال

 

مصدومان آخرین چهارشنبه سال در بیمارستان مطهری تهران

دلم نیومد عکس بدتر از این بذارم.توی سایت ایسنا و فارس و ... می تونین خودتون  بدتر از اینا رو ببینین!

- از چهارشنبه سوری امسال فقط و فقط تساوی ارزشمند پرسپولیس در ذهنم می مونه.بازی خیلی خوب بازیکنای پرسپولیس که بر خلاف تیم استقلال، خیلی شجاعانه بازی کرد. خط دفاعی این تیم که فوق العاده کار کرد و بدون ایراد و مشکلی بعد از مدتها عملکرد مناسبی داشت.

-البته باید تاکید کرد وسط زمین بیش از اونچه که فکر می شد خالی بود و تمام حرکت های تیم الشباب عربستان از این قسمت شکل می گرفت.از بازی خوب مجتبی شیری و رحمان رضایی نمیشه ایرادی گرفت!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۸:٥٠ ‎ق.ظ روز ٢۸ اسفند ۱۳۸٧
تگ ها :