به افتخار عربستان ، به امید اخراج دایی

بین احمدی نژاد فوتبال پخش شد!!

دوست نداشتم بلاگم رو به روز کنم اما:

بالاخره رخ داد.بالاخره اتفاقی رو که خیلی از مردم ایران منتظرش بودن رخ داد. ایران اولین شکست خودش رو در بازی های مقدماتی جام جهانی مقابل عربستان پذیرفت.اتفاقی که شاید خیلی از مردم ایران انتظار اون رو می کشیدن تا مربی مغرور تیم ملی یعنی علی دایی به خاطر رفتارهای گاه غرور آمیز و تندش به زیر کشیده شود.

این انتظار البته بدون شک به ضرر تیم ملی ایران تموم شد و با توجه به پیروزی تیم کره شمالی مقابل امارات کار ما برای صعود به جام جهانی تقریبا محال به نظر می رسه.

به نظر من علی دایی دقیقا چوب انتخاب ناشایست و نا عادلانه خود را به عنوان سرمربی تیم ملی درست در زمانی خورد که نباید این اتفاق رخ می داد.انتخاب علی دایی با رابطه و "لابی" نتیجه ای بهتر از این نباید داشته باشد در حالی که دل افشین قطبی از این بابت خون بود.

بی برنامگی تیم ملی ایران در مسابقات اخیر اولین نکته ای بود که توجه هر کسی رو به خودش جلب می کرد.این بی برنامگی در بازی با عربستان به شدت خودنمایی کرد و به جز معدود موقعیت هایی که تیم ایران از روی تجربه بازیکنان لژیونر خود به دست آورد، موقعیت دیگه ای نصیب ایران نشد.

عربستان البته خودش در این بازی برنامه خاصی نداشت و توپ در این بازی بیشتر در میانه های میدان روانه بود.این تیم  البته در اواخر نیمه دوم مزد بازی شجاعانه و هجومی خودش رو گرفت و تونست در حالی که مدافعان ایران بسیار پراشتباه ظاهر شدن و حرفی برای گفتن نداشتن، گل اول و دوم خود را به ثمر برساند.

نکته دیگه ای که در این بازی کاملا مشهود بود، غیبت بازیکن سرشناسی از جمله علی کریمی بود که به واسطه نبود این بازیکن خلاق میانه میدان بازی دچار خلا محسوسی بود.این بازیکن در ادامه رفتارهای غرورآمیز علی دایی مجددا به تیم ملی دعوت نشد تا بعد از بازی با کره جنوبی، این دومین باری باشد که علی کریمی لبخند ملیحی به لب نشانده و رفتار علی دایی و نتیجه تیم ملی را در نبودش را به تمسخر بگیرد.

- هر چند که در جلسه مجمع فدراسیون فوتبال که مدتی پیش در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شده بود (و منم توی اون جلسه بودم) علی کفاشیان تاکید کرد که با وجود شکست مقابل عربستان علی دایی همچنان سرمربی باقی می ماند با این حال تصور ابقای علی دایی با این شکست مفتضحانه آن هم مقابل دیدگان رئیس جمهور منفور و پوپولیست و ١٠٠ هزار تماشاگر عاشق، دشوار به نظر می رسد.

پ.ن:

- علی کریمی و افشین قطبی بعد از این شکست خوشحال ترین مردم ایران به نظر میان.البته همونطور که گفتم خیلی از مردم ایران نه تنها از این شکست ناراحت نبوده که حتی خوشحال به نظر می رسند.

- دلم برای ١٠٠ هزار تماشاگری می سوزه که به ضرب و زور تبلیغات و تلویزیون و ... به ورزشگاه رفتن و پاره کردن گلویشان نتیجه ای نداد.

-  احمدی نژاد هم که راه و رسم تبلیغات انتخاباتی رو به خوبی بلده، این بار با حضور در ورزشگاه و کمک صدا و سیما، مجددا مانور تبلیغاتی بزرگی رو انجام داد.البته به قول یکی از دوستان گرامی، بین احمدی نژاد فوتبال پخش شد از بس که رئیس جمهور رو نشون دادن!!

- به نظر من تیم کره شمالی و کره جنوبی تیم هایی هستن که مستقیم از این گروه به جام جهانی صعود می کنن و عربستان به عنوان تیم سوم گروه به بازی های حذفی میره.

- همون بهتر تیم ملی ای که مهاجمانش عرضه گل زدن ندارن و هافبک ها ٩٩ درصد گل ها رو به ثمر می رسونن، به جام جهانی صعود نکنه...

- همونطور که گفتم اصلا دوست نداشتم بلاگم رو ورزشی به روز کنم اما بعد از شکست ایران اونقدر به هم ریخته بودم که ناخود آگاه پای کامپیوتر نشستم.

 

 

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۸:٥٥ ‎ب.ظ روز ۸ فروردین ۱۳۸۸
تگ ها :