بازگشت قطبی به ایران بعد از 154 روز

با ذلت و خواری فدراسیون فوتبال ایران

حق به حق دار رسید

وای خدای من در این فوتبال آشفته ایران هیچ چیز قابل پیش بینی نیست.جو فوتبال ایران در 40 روز اخیر بی سابقه بود و بدون شک هیچ کس این دوران ملتهب را فراموش نمی کند.دورانی که بیشترین تعداد اتفاق غیر قابل پیش بینی رخ داد و شرایط فوتبال ایران را تا اندازه زیاد تغییر داد.

هنوز کمتر از یک هفته از انتشار دو بیانیه محمد مایلی کهن نگذشته است که این مربی به سرعت از تیم ملی کنار گذاشته می شود.(هر چند که فدراسیون فوتبال به بهترین نحو ممکن از این بیانیه به نام استعفای مایلی کهن استفاده کرد.) و افشین قطبی به سرعتی که هیچ کس تصورش را نمی کند سرمربی تیم ملی می شود.

کمی پیش از اون امیر قلعه نویی درگیر مسائل حاشیه ای بیشماری شده بود و وقتی به عقب تر بر می گردیم اخراچ علی دایی به دستور رئیس جمهور و .... به تازگی هم که باید ناکامی مفتضحانه نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا به اون اضافه کرد.

اما در این اوضاع در هم و بر هم که تار و پود ورزش ایران را تحت فشار قرار داده بود، خبر انتخاب افشین قطبی به عنوان سرمربی تیم ملی تا اندازه زیادی می توانست تسکینی باشد بر دل لرزان و غمگین مردم.

بازگشت افشین قطبی به ایران به عنوان سرمربی تیم ملی بعد از 154 روز را می توان به عنوان فال نیک گرفت.این سمت باید زمانی به او می رسید که با ناحقی به علی دایی رسید.درست زمانی که او دور افتخار را در ورزشگاه شیراز زد اما به ناگاه دل او خون شد... انتخاب قطبی به عنوان سرمربی تیم ملی نشون داد که خدا جای حق نشسته و حق رو به حقدار می رسونه.

پ.ن.فوتبالی:

- باور کنین اگر مایلی کهن یا دایی سرمربی تیم ملی می موندن، هیچ کس دلش نمی خواست تیم ملی به جام جهانی بره.حضور افشین قطبی به عنوان سرمربی تیم ملی اما تا اندازه زیاد فرق می کنه.قطبی بین اکثر مردم ایران محبوبیت داره.

- قطبی خودش می دونه که به اندازه محبوبیتی که در ایران داره، دشمنانی هم داره که به هیچ عنوان کار صادقانه اون رو نمی پسندند.

- بیشتر از انتخاب قطبی، از به خواری و ذلت افتادن فدراسیون فوتبال خوشحالم.حالا تصور کنین قطبی تیم ملی رو ببره جام جهانی؛ می دونین چی میشه؟؟

- رکورد محمد مایلی کهن هم باید در کتاب گینس ثبت بشه.سرمربی تیمی که تنها 15 روز از سمتش گذشته بود و بدون حتی انجام یک دیدار دوستانه یا برپایی یک اردو از این سمت اخراج شد!

- البته انتخاب قطبی به عنوان سرمربی تیم ملی ایران را باید از منظر سیاسی مورد توجه قرار داد.تیم ملی درست دو بازی پیش از انتخابات ریاست جمهوری در پیش دارد.تصور کنین اگر تیم ملی با مایلی کهن( که یک اصولگرای به تمام معناس) در آستانه انتخابات نتیجه نمی گرفت چی می شد.این انتخاب باز هم نشون داد که دولت نهم چقدر خوب سیاست های پوپولیستی اش را به اجرا در میاره...

 پ.ن.دانشگاهی!!:

- اصلا این ترم انگار نه انگار که کلی تحقیق و درس دارم.یعنی شدم یه آدم بی خیال بی خیال.هنوز تحقیق دکتر پیران و روزنامه نگاری تخصصی دکتر فرقانی و تحلیل محتوای دکتر نقیب رو انجام ندادم!

- امتحانای پایان ترم دانشگاه علامه طباطبایی یک هفته عقب افتاد.هر چند که اواخر اردیبهشت ماه بچه ها بدون توجه یه چنین چیزهایی فرجه های خود را شروع می کنند.

- دوست داشتم الان ترم 6 روزنامه نگاری بودم....

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٩:۱٦ ‎ق.ظ روز ۳ اردیبهشت ۱۳۸۸
تگ ها :