فوتبال کثیف ایران (1)

مربیان و فوتبالیست های سالم بیرون!!

فساد در لیگ دسته یک هم بیداد می کند

محمدرضا (رسول) کربکندی در بین مربیان فوتبال ایران نامی آشناست. او علاوه بر اینکه سالیان گذشته در سطح اول فوتبال دروازه بانی و پس از آن به عنوان مربی در تیم های مختلفی چون ذوب آهن و شهرداری بندر عباس و این اواخر در تیم برق شیراز فعالیت کرده است.

رسول کربکندی از آن دسته مربیان سالم فوتبال ایران است که در مقاطع گوناگون انتقادهای به جا و سازنده ای از این رشته "کثیف و لجنی" ایران داشته و تا اندازه زیادی به رک بودن شهره است.شاید به دلیل همین سالم کار کردن است که به سادگی تیمی برای فعالیت در عرصه مربیگری پیدا نکرده است.

امروز از آن دسته روزهایی بود که برای بررسی هشتمین دوره لیگ برتر با این مربی تماس گرفتم و بعد از اینکه به من اعتماد کرد صحبت های زیادی رو درباره این فوتبال لجن و حاشیه ها ایراد کرد:

* هر چی فوتبال لیگ برتر کثیف و پراز مسائل پشت پرده است فوتبال دسته اول سراسر حاشیه و لجن بازی است.در لیگ دسته اول اصلا مربی نمی تونه به بازیکن اعتماد کنه!!

* زمانی که مربی شهرداری بندرعباس بودم و با استیل آذین بازی داشتیم با مهاجم تیم ما تماس گرفتن و بعد از چند دقیقه صحبت این بازیکن از حضور در این بازی امتناع کرد.الان این بازیکن داره توی استیل آذین ثابت بازی می کنه.

* زمانی که چند فصل گذشته با ذوب آهن در آستانه قهرمانی قرار داشتیم شخصی با من تماس گرفت و گفت: شما فلان مقدار پول بده منم در عوض ١٢ امتیازی رو که برای قهرمانی نیاز دارید براتون جور می کنم.اون شخص در جواب این سئوالم که گفتم چطوری این کار رو می کنی گفت: ما توی هر تیمی که فکر کنی بازیکن داریم و کافیه فقط با اون صحبت کنیم که یا بازی نکنه یا گل به خودی بزنه!

* خبرنگاری که از من جواب منفی در خصوص خواسته مادی اش گرفته بود مرا غیر حرفه ای خطاب کرد و یک عقب مانده!

و کلی صحبت های دیگه که شاید جای صحبت نباشه.

پ.ن:

- مسلم اینه که فعلا نمیشه توی فوتبال ایران سالم کار کرد.یا باید ساکت باشی و گوشه نشین و یا یه آشغالی که تن به هر خواسته و رشوه و باندبازی بده...

- یادمه مربی پرتغالی سال گذشته فولاد هم وقتی توی ایسنا کار می کردم توی یه مصاحبه ای از دست های پشت پرده زیادی در دسته اول ناله می کرد.نمی دونم چه بلایی سر بیچاره در آوردن که دیگه پیداش نشد اینطرفا!!

 

 

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٢:٢٤ ‎ب.ظ روز ۸ اردیبهشت ۱۳۸۸
تگ ها :