مناظره کروبی و احمدی نژاد

حتی ننجون من هم می داند!

کروبی: من از بیابان نیامده ام

فوق العاده بود.شاید بتوان گفت تنها کسی که توانست در مدت این چهار سال به صورت رو در رو به تمام صحبت های توهمی و احمقانه احمدی نژاد جواب دهد مهدی کروبی بود.کروبی شب گذشته در مناظره اش با احمدی نژاد نه از طرف حزب اعتماد ملی که از طرف تمام کسانی صحبت کرد که از سیاست های وی در این چند سال به ستوه آمده اند.

علیرغم اینکه مجری، برنامه را با پرسیدن چند سئوال از کروبی شروع کرد اما، شیخ اصلاحات بدون توجه به این سئوالات، هجمه انتقادات و درد دل مردمی که در این چند سال با صحبت های احمقانه احمدی نژاد به ستوه آمده بودند را به سمت رئیس جمهور روانه کرد.موضوعی که احمدی نژاد به هیچ عنوان آنرا تصور نمی کرد و از نحوه جواب دادنش کاملا مشخص بود که حرفی برای گفتن ندارد.

کروبی صحبت های خود را با "هاله نور" احمدی نژاد و نقد آن شروع کرد و آنرا تا ربودن احمدی نژاد در عراق و تمسخر وی پیش برد.

احمدی نژاد که انتظار چنین حمله ای را از سوی شیخ نداشت، بدون آنکه جوابی به این سئوالات بدهد تنها به این بسنده کرد که اداره کشور به این امور ربطی ندارد.به نظرمن در واقع احمدی نژاد با این جواب ناخود آگاه به مردم دو پیام داد که عبارتند از: اول اینکه تمام این چهار سال شما را با چنین حرفهایی مسخره کردم و دوم اینکه به هیچ عنوان تصور چنین صحبت هایی را از سوی کروبی نداشت.

سپس احمدی نژاد با ارائه آمارهای کاملا دروغین و نشان دادن نمودارهایی که معلوم نیست از کدام خراب شده ای در این کشور در آمده بود، شروع به مقایسه آمار دولت خود با دولتهای گذشته کرد و عجب اینکه از تمام دولتها موفقتر بود!! وی نرخ تورمی را که تا چند هفته پیش از سوی بانک مرکزی 30 درصد اعلام شده بود را تنها 16 درصد اعلام کرد!!

اینجا بود که بار دیگر داد شیخ اصلاحات در آمد و تاکید کرد: جناب آقای احمدی نژاد من از بیابان نیامده ام که چنین آمارهایی را ارائه می دهی.حتی ننجون من هم می داند که چنین آماری صحت ندارد.چطور می شود که نرخ تورم در عرض یک ماه از 30 درصد به 16 درصد برسد؟

در ادامه صحبت های این دو نفر بازهم پرونده هایی از نظام و اتفاقاتی که هیچ کس از آنها خبر ندارد رو شد.از جمله وام 400 میلیونی صادق محصولی، درخواست 400 میلیونی احمدی نژاد از بانک و مخالفت رئیس بانک مرکزی با این کار و ....

ای کاش که این مناظرات ساعت ها و ساعت ها ادامه داشت و تمامی مسائل رو می شد.اتفاقی که قرار است سالهای آینده در تاریخ ما ثبت شود.

پ.ن. سیاسی:

- ایکاش موسوی هم مثل کروبی حرف می زد و جواب این احمقی نژاد را می داد.

- واقعا احمدی نژاد درباره مردم چی فکر می کنه؟درباره خودش چی فکر می کنه؟ اصلا فکر می کنه؟؟

- خدای من اگر اسم احمدی نژاد رو از توی صندوق رای در آوردن چی کار کنیم؟چرا ما باید تاوان تفکرات احمقانه عده ای را بدهیم؟

پ.ن.درسی:

- هنوز هیچی از درسام رو نخوندم!! جزوه 300 صفحه ای با فونت ریز جامعه شناسی دکتر پیران بی صبرانه در انتظارمه! کتاب حقوق ارتباطات و جزوه های رنگارنگ دیگه هم دارن دیونه ام می کنن!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٩:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱٧ خرداد ۱۳۸۸
تگ ها :