سردرگمی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی

با هزینه های بالای برگزاری امتحانات در تیرماه

آقایان!در سال اصلاح الگوی مصرف هستیم!!

دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات دانشگاه علامه (بخصوص دانشجویان شهرستانی) بار دیگر طعم سردرگمی را چشیدند.

خردادماه سال جاری و بعد از تحصن تعدادی از دانشجویان مقرر شد تا هر دانشجویی قادر به برگزاری امتحانات نیست، شهریورماه نسبت به این امر اقدام کند.در واقع این  اختیار با دانشجویان بود که در خرداد و تیر امتحانات خود را برگزار کنند و یا طبق قرار مسئولان در شهریور ماه امتحان بدهند.

تعداد قابل توجهی از دانشجویان از دادن امتحانات به امید برگزاری آن در شهریور به هر دلیل صرفنظر کردند اما، درست روز ١٣ تیر (حدود یک هفته بعد از تعطیلی خوابگاه) و بعد از جلسه ای که با حضور مسئولان دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد و از قرار معلوم جناب آقای شریعتی، رئیس دانشگاه به دلیل سفر به فرانسه در آن حضور نداشت، بدون کمترین کار کارشناسی و تفکر عاقلانه ای، مقرر شد تا دانشجویان ٢٣ تیرماه امتحانات معوقه خود را برگزار کنند.

صرفنظر از تعجب و شوکه شدن بسیاری از دانشجویان از چنین اقدامی و لغو بسیاری از سفرهایی که آنها بدون دغدغه برای خود در نظر گرفته بودند و در نتیجه سردرگمی نادر آنها، هزینه هایی که در این مدت به دانشگاه تحمیل می شود در نوع خود جای بحث دارد.

اینکه خوابگاه و دانشکده در این فصل از سال نیازمند تامین آب و برق و سیستم خنک کننده دانشجویان است و هزینه های هنگفتی که از این طریق به این دانشگاه درست در سال اصلاح الگوی مصرف وارد می شود در نوع خود جالب توجه است.این موضوع وقتی جالبتر می شود که بدانیم خوابگاه و دانشگاه مجددا در اواخر ماه شهریور بازشده و باید آماده پذیرایی از دانشجویان باشد.

 به نظر می رسد مسئولان دانشگاه تنها دو هدف را از برگزاری امتحانات در این فصل از سال دنبال می کنند که بسیاری از دانشجویان به آن واقف بوده و از آن آگاهی کامل دارند...

- فکر کنم بالای ١٠ نفر از من درباره امتحان جامعه شناسی شهری (که من این امتحان رو پشت سر گذاشتم) سئوال پرسیدن.خسته شدم از بس گفتم : آلونک نشینی رو بخونین، انواع شهرها به لحاظ شکل و کارکرد مهمه، یکی از سئوالاش انواع آلونک نشینین بود، یکی دیگه اش شهر شهروند مدار و زورمداره و ...!

پ.ن:

خسته شدم از سادگی خودم.از اینکه همیشه صاف و ساده با بقیه برخورد می کردم.همیشه چوب صداقت و سادگیمو خوردم...

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۸:٢۳ ‎ق.ظ روز ٢٢ تیر ۱۳۸۸
تگ ها :