تلخ ترین شب امیر قلعه نویی

واعظ آشتیانی برنده جنگ لفظی با قلعه نویی

نبود تماشاگر برگ برنده تیم استقلال بود

تیم فوتبال سپاهان اصفهان اولین بازی خود را در لیگ نهم مقابل استقلال شکست خورد و از این بابت اگر بگوییم دیشب یکی از تلخ ترین شبهای زندگی امیر قلعه نویی بود اغراق نکرده ایم.

هفته اول لیگ برتر فوتبال ایران با انجام تمام دیدارها به اتمام رسید.هر چند اکثر این بازی ها از اهمیت خاصی برخوردار بود اما بدون شک دیدار سپاهان و استقلال تهران به واسطه حضور امیر قلعه نویی روی نیمکت تیم سپاهان  و درگیری های لفظی شدید میان او و مدیرعامل باشگاه استقلال از اهمیت خاصی برای دو طرف برخوردار بود که در نهایت با برد واعظی آشتیانی مدیرعامل استقلال همراه بود.

امیر قلعه نویی و صمد مرفاوی در نیمه اول بازی بسیار کم از روی نیمکت بلند شدند و راهنمایی بازیکنان تیمشان را به مربیان واگذار کردند تا با این کار به طرف مقابل ثابت کنند این دیدار برای آنها اهمیتی ندارد اما این دو در نیمه دوم طاقت نیاورده و با نثار داد و فریاد برای بازیکنان و تیم داوری تب بازی را افزایش دادند.

سکوهای خالی از تماشاگر ورزشگاه آزادی را در این دیدار باید برگه برنده استقلال دانست.هر چند که مسئولان این تیم بارها و بارها با تکذیب این موضوع یادآور شده اند که این دیدار بدون تماشاگر معنا ندارد و نبود تماشاگر نکته منفی این بازی بود،‌ با این حال هر فوتبالدوستی می داند که بزرگترین برگه برنده استقلال در این دیدار نبود تماشاگرانش بود تا با خیالی آسوده و به دور از استرس، برنامه های خود را پیاده کنند.

تماشاگرانی که حضورشان در ورزشگاه می توانست به تشویق شدید امیر قلعه نویی و بالابردن روحیه بازیکنان سپاهان منجر شود و همانند یار دوازدهم تیم اصفهانی عمل کند.پس اگر بازهم تماشاگران استقلال در بازی های بعد محروم شدند، جای شک و شبهه ای در برنامه ریزی شدن این عمل نیست.

امیر قلعه نویی بعد از اتمام بازی با لبخند وارد سالن کنفرانس خبری شد و با رفتاری مناسب با خبرنگاران برخورد کرد.در حالی که هم او و هم تمام خبرنگاران از ضربه روحی که به واسطه این شکست به قلعه نویی وارد شده است باخبر بودند.او در میان این لبخندها بازهم به تیم داوری و اشتباه آن مبنی بر نگرفتن یک پنالتی تشر زد.کاری که در پایان هیچ مسابقه ای از آن دریغ نمی کند.چه خندان و چه غمگین.

در این میان البته انتقادهای ضمنی سید مهدی رحمتی از وحید طالب لو از همه شنیدنی تر است.ملی پوش سپاهان که از دریافت گل در اولین دیدار لیگ نهم ناراضی است تاکید می کند: نمی دانم این دیگر چه مدلی است که در ایران باب شده است.هر دروازه بانی برای خود چیزی در دروازه می گذارد تا گل نخورد.اینها دیگر شورش را در آورده اند.

اشاره رحمتی به بسته ای است که وحید طالب لو قبل از شروع بازی ها درون دروازه خود می گذارد که گویا داخل آن بسته قرآن و دعاست.البته این موضوع بدون شک تا هفته ها برای رحمتی حاشیه در پی خواهد داشت.

پ.ن:

- واقعا اگر صدای تماشاگران در ورزشگاه نبود، با داد و بیداد کادر فنی و بازیکان در طول بازی و مشخص شدن بسیاری از قضایا، تیم ها در حاشیه غوطه ور بودند.

- تصور کنید ماه رمضان بازی ها ساعت ٢١:٣٠ شروع میشه.اتمام ساعت ٢٣:٣٠.این یعنی چی؟!

 

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۸:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱٧ امرداد ۱۳۸۸
تگ ها :