ماه رمضان شروع می شود

ماه رمضان از فردا شروع می شود و این شاید اولین و مهمترین اتفاق در کشور ما به حساب بیاید که موضوع بسیاری از بلاگها و رسانه های داخلی قرار گرفته و می گیرد.ضمن اینکه فکر و جسم و روح هر ایرانی را درگیر خود می کند.

جدای از تمام احادیث و ثوابهای فراوان این ماه که به کرات شنیده و خوانده ایم، و مزایای بهداشتی ماه رمضان که هر ساله در آستانه شروعش آویزه گوش می کنیم و ارزش شبهای قدرش،  به نظر می رسد جنبه دیگر این ماه در تابستان  ١٣٨٨ بیش از پیش به چشم می آید.نه گرمای هوا که باز هم تورم و گرانی است که مردم را (بخصوص قشر متوسط را) دچار نگرانی کرده است که چطور سفره خود را در این ماه پر نگاه دارند.

 هر کیلو گوشت ١۵ هزار تومان، گوشت چرخ کرده ١١ هزار تومان، دو کیلو مرغ ۶ هزار تومان، هر عدد نان باگت ۵٠٠ تومان و ... حقوق یک کارمند معمولی اجاره نشین حدود ٣٠٠ هزار تومان و مردم همچنان زیر فشار گرانی و تورم اقلامی که مصرف آنها جزء اساسی ترین مواد مورد نیاز بدن است.

حق با مردم است...

پ.ن:

- بیشتر از افطاری های خونه، دلم واسه افطاری های مدرسه تنگ شده.مخصوصا افطاری دوران راهنمایی.

- به نظر شما در پایان ماه رمضان امسال، جون سالم به در می بریم؟!

- جای ما که توی جهنمه ولی خدایا نماز و روزه های اونا رو چطور قبول می کنی؟وقتی اونا نماز می خونن و افطار می کنن چه حسی بهت دست می ده خدا؟

- نمی دونم خوشحال باشم یا ناراحت از اینکه به احتمال زیاد دیگه صدای استاد آواز ایران رو توی این ماه نمی شنویم.یک ماه رمضان بود و صدای نوستالوژیک استاد شجریان.

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٤:۱۸ ‎ب.ظ روز ۳٠ امرداد ۱۳۸۸
تگ ها :