قایقران زن ایرانی به آلمان پناهنده شد

در روزهایی که گرسنگی دمار از روزگار مردم در آورده است و ناکامی تیم ملی باز هم سوژه روز شده، در روزهایی که رای اعتماد به وزرا و صحبت ها و گاه افشاگری های برخی از نمایندگان دهان به دهان می چرخد و سایتی نیست که از آن سخن نگوید و درست در روزهایی که همچنان بیانیه ها و اعلامیه ها از هر طرف منتشر می شود، در روزهایی که انرژی هسته ای دیگر خبرساز نیست، باز هم یک خبر دیگر تمام توجهات را به خود جلب می کند: قایقران زن ایرانی به آلمان پناهنده شد.

ماجرا از جایی آغاز می شود که مسئولان تیم ملی قایقرانی (رشته دراگون بوت) هنگام بازگشت از اردوی آماده سازی کشور چک، متوجه می شوند مینا علیزاده، یکی از ملی پوشان در اتاق خود در هتل حضور ندارد.

مینا علیزاده که مدتها در اندیشه ترک ایران و گرفتن پناهندگی در یک کشور دیگر بود، با یک طرح از قبل برنامه ریزی شده با برادر خود (که در کشور آلمان اقامت دارد) از فرصت به دست آمده نهایت استفاده را برده و در پایان اردوی آماده سازی تیم ملی به کشور آلمان پناهنده می شود که اتفاقا به سرعت با این درخواست وی موافقت می شود.

نکته قابل توجه اینکه یکی دیگر از ملی پوشان که آقای ... است نیز قصد انجام چنین کاری را داشته است که از بدشانسی وی مسئولان به موقع از ماجرا بو برد و مانع فرار وی می شوند.

این اولین بار نیست که یک ورزشکار بعد از حضور در اردوی تیم های ملی در یک کشور دیگر درخواست پناهندگی می کند.موضوع پناهندگی ورزشکاران در رشته قایقرانی سابقه زیادی دارد و آنطور  که شنیده می شود در سالهای گذشته قایقرانان ایرانی بازهم به چنین کاری دست زده اند.

اما نکته نمایشی این ماجرا جایی است که همسر مینا علیزاده بعد از بازگشت تیم ملی با دسته گل وارد فرودگاه می شود تا به اصطلاح از همسر خود استقبال کند و وقتی که از غیبت مینا با خبر می شود یقه مسئولان تیم ملی را چسبیده و سراغ همسر خود را می گیرد.در حالی که این موضوع نیز از قبل طراحی شده بود و شوهر این ملی پوش نیز کمتر از ٢۴ ساعت بعد در آلمان به همسرش ملحق می شود!!

پ.ن:

- به این می گن بدشانسی دیگه.ملی پوشم نشدیم تا ...!!

- خسته شدم از بس گفتن بگیر، نگیر، اینطوری بگیر، اونطوری بگیر، با فلانی مصاحبه کن، با فلانی با این شرط مصاحبه کن، اصلا مصاحبه نکن...

- چرا این روزا یه جوریم؟؟

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱٠:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱۱ شهریور ۱۳۸۸
تگ ها :