خوشحالید یا ناراحت؟

در نبود آرش ها و رستم ها و کوروش ها

جومونگ به پایان رسید

خوشحال باشیم یا ناراحت؟قاعدتا خیلی از مردم ایران زمین از پایان فیلمی با مضمون قهرمان بازی های یک شخص کره ای به نام جومونگ ناراحتند.این سریال بالاخره بعد از حدود شش ماه اکران پرفشار!! شب گذشته به پایان رسید.

از زمان شروع سریال جومونگ به طور دقیق اطلاعی ندارم و در این رابطه دوست هم ندارم بیشتر بدانم.اما از روزهای سال نو سال ١٣٨٨ بود که با این سریال آشنا شدم و خوشبختانه این آشنایی هم در قالب تنها سه یا چهار قسمت باقی ماند.

این سریال پرطرفدار با حمایت زمانی و پخش های مجدد صدا و سیما اوج گرفت و توانست مخاطبان زیادی را به پای این تلویزیون به قول یکی از دوستان "پروپاگاندا" بکشاند.جذب و همراهی این مخاطبان البته در روزهایی که مردم از تلویزیون نفرت پیدا کردند نیز ادامه یافت.

به هیچ عنوان دوست ندارم در مورد افردای که این سریال را دنبال کردند ارزش گذاری کنم اما روزی را که جومونگ به ایران آمد و در هیاهوی عظیم مردم از استقبال بی نظیرش سخن گفت و اینکه تصور نمی کرده است در ایران این همه طرفدار داشته باشد، آن روز را نه فراموش می کنم که از آن به عنوان ننگین ترین روزهای مخاطبان صدا و سیما یاد می کنم.

جایی که مردم ایران زمین با وجود فرهنگ هزاران ساله خود و با وجود قهرمانان و پهلوانان نامی در عرصه جهانی و وجود کوروش ها و آرش ها و داریوش ها و رستم ها و ... به شمشیرزنی یک کره ای دل خوش می شوند.

من نه کارگردانم و نه در فیلم سررشته دارم، نه جومونگ را دنبال کرده ام و نه به تلویزیون علاقه مندم اما، از دید جامعه شناسی به خوبی می دانم که سریال جومونگ به دنبال القای چه مطالبی است...

در اینکه مردم ما تا چه اندازه تحت تاثیر اهداف پخش این سریال قرار گرفته اند را نمی دانم اما، مضامین این سریال که با اصرار صدا و سیما در پخش و بازپخش آن نمود یافت به خوبی توانست مردمی را با خود همراه کند.

جواب این سئوال که  مردم ما به کدامین راه می روند با خودشان...

جومونگ نوشت!!:

- به هیچ عنوان به کسانی که این سریال را دنبال می کرده اند دشمنی ندارم.نظر شخصی ام بود.

- جومونگ سه که خیلی وقته وارد بازار شده.کسی خبر داره جومونگ چهارمی هم در کار هست یا نه؟!

_ استرس دارم این روزها!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ۱:٤۸ ‎ب.ظ روز ٢۱ شهریور ۱۳۸۸
تگ ها :