ششمین مساوی پی در پی دربی

تماشاگران در فضای نظامی ورزشگاه فریاد زدند:

تساوی سیاسی، نمی خوایم نمی خوایم

دیدار استقلال و پرسپولیس باز هم به تساوی رسید تا باز هم این هواداران میلیونی دو تیم پرطرفدار ایران باشند که بازنده اصلی لقب بگیرند.میلیون ها هواداری که تنها حدود 90 هزار نفر از آنها در ورزشگاه حاضر بودند و سایرین از پای تلویزیون به تماشای این دیدار پرداختند.

بعد از آنکه تیم فوتبال پرسپولیس گل اول دیدار را به ثمر رساند و بلافاصله بعد از آن استقلال با یک بازی هجومی آنرا جبران کرد، تمام هواداران متفق القول بودند که این بازی برنده و بازنده خواهد داشت اما،‌ در کمال ناباوری همگان باز هم این مسابقه به تساوی رسید تا در پایان دیدار هواداران خشمگین فریادهای تبانی، تبانی و تساوی سیاسی نمی خوایم نمی خوایم را با تمام وجود سر داده و از بازیکنان تا مربیان و مسئولان تیم را به  تساوی متهم کنند.اتهامی که البته با توجه به روند بازی و امکان رد و بدل شدن گلهای بیشتر به واقعیت نزدیکتر است تا اتهام.

این در حالی است که فضای ورزشگاه آزادی به شدت نظامی بود.اولین نکته ای که بعد از حضور در محوطه ورزشگاه چشمان همه را به خود جلب می کرد،‌خیل عظیم نیروهای امنیتی (یگان ویژه، بسیج، نیروی انتظامی و پلیس ضد شورش) بود که همگی برای جلوگیری از سر دادن شعارهای سیاسی و البته امنیت این دیدار دست همکاری به سوی هم دراز کرده بودند.

بعد از پایان بازی از نحوه حرکات و رفتارهای برخی از بازیکنان و مسئولان می توان پی به تساوی از پیش تعیین شده این دیدار برد.جایی که شیث رضایی در پاسخ به تبانی می گوید نمی دانم فکر نمی کنم! و یا صمد مرفاوی در پاسخ به این سئوال که اگر تبانی نبود، چرا بعد از گل تساوی آن فشاری را که در عرض 5 دقیقه روی دروازه پرسپولیس ایجاد کردید را تکرار نکردید، جواب قانع کننده ای نمی دهد و به گفتن اینکه دستم برای تعویض ها بسته بود قناعت می کند. یا خوشحالی خسرو دانشجو و علی انصاری اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال که به شدت از این تساوی راضی به نظر می آمدند و با خنده و شادی جواب خبرنگاران را می دادند.آنها  به سان آدمهایی بودند که به خوبی به هدف خود رسیده باشند.

روزی تاریخ قضاوت خواهد کرد!

پ.ن:

- جذابتر از خود بازی، دیدار کوتوله های آبی و قرمز بود که با نتیجه 4 بر صفر به سود قرمزها پایان یافت.پرسپولیسی ها به دنبال تکرار شش گل در این دیدار بودند که البته به این هدف خود نرسیدند!

-جالب بود.تلویزیون هم این بازی را با 3 ثانیه تاخیر پخش می کرد.

- یه نکته جالب توجه دیگه رنگ لباس میثاق معمارزاده، دروازه بان پرسپولیس بود که با رنگ بنفش‌(ترکیب آبی و قرمز) به زمین آمده بود.

- سیل موتورسواران نظامی بود که بعد از پایان بازی از پشت درختها و ساختمانهای کمی دورتر زمین شماره یک بیرون می آمد!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٧:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۱ مهر ۱۳۸۸
تگ ها :