جوک سال فدراسیون فوتبال آسیا تکرار می شود؟

حال دادن بن همام به فوتبال ایران همچنان ادامه دارد

فدراسیون فوتبال ایران باز هم نامزد بهترین فدراسیون آسیا شد

درست سال گذشته بود که تمام فوتبالدوستان آسیایی از انتخاب فدراسیون فوتبال ایران به عنوان برترین فدراسیون فوتبال آسیا انگشت حیرت به دهان گرفتند.جالب آنکه ایرانی ها در این میان بیشتر از سایر مردم آسیا متعجب شده بودند.چرا که فدراسیون فوتبال ایران مدت ها بدون رئیس بود و به طرز عجیب و سفارشی رئیس آن انتخاب شده بود و در مدت اندک حضور تیم جدید در راس فدراسیون، کار آنچنانی انجام نگرفته بود.

درست بعد از انتخاب ایران به عنوان بهترین فدراسیون فوتبال آسیا، بسیاری از کارشناسان و مربیان داخلی به انتقاد از این انتخاب پرداخته و عملکرد AFC را با این کار ناعادلانه دانستند.در مقابل نیز مسئولان فدراسیون فوتبال از رئیس گرفته تا کارمندان آن با ارائه عملکردهای بدون پایه و اساس به توجیه این انتخاب پرداختند و به توصیف کارهایی که هیچ وقت انجام نشده بود.حتی رسانه های ایران نیز از بازتاب انتقاد سایر کشورها در این مورد خودداری کردند و برای همین برخی از مردم با خیال اینکه انتخاب ایران به حق بوده است لب به تحسین عملکرد مسئولان گشودند.

امروز باز هم یک خبر در صدر اخبار خبرگزاری ها قرار گرفت که در اولین نگاه خنده دار به نظر می رسید. فدراسیون فوتبال ایران باز هم کاندید بهترین فدراسیون فوتبال آسیا شد.AFC ایران را در کنار فدراسیون های ژاپن، امارات و عراق قرار داده است تا شاید بار دیگر این فدراسیون سفارشی مجددا عنوان اولی را تکرار کند!

این درحالی است که تیم ملی فوتبال ایران از صعود به جام جهانی فوتبال ناکام مانده است.این ناکامی هر چند برای ایرانیان دیگر تکراری و عادی شده است اما، از آن به عنوان یکی از معیارهای اصلی انتخاب بهترین فدراسیون یاد می شود.

به نظر می رسد سفر چند وقت پیش بن همام، رئیس فدراسیون فوتبال آسیا برای شرکت در همایش علم و فوتبال در این انتخاب بی تاثیر نبوده است.همایشی که در آن بن همام حتی به ایران برای ثبت نام در جام ملت های آسیا در سال 2019 پیشنهاد داد.

البته باید برای چنین انتخابی باز هم به گذشته برگشت.جایی که محسن صفایی فراهانی، مدیر اقتصادی - ورزشی در انتخاب بن همام برای دور دوم ریاست کنفدراسیون آسیا از هیچ کوششی دریغ نکرد و فدراسیون فوتبال را از محبت های بی شمار بن همام بی بهره نگذاشت.مدیری که علیرغم تمام خدماتش هم اکنون در زندان به سر می برد.

پ.ن. شماره یک:

همه مثل سگ و گربه به جون هم افتادن.تو ورزش.تو سیاست.تو فرهنگ.تو جامعه.همه به پول و قدرت فکر می کنن.همه به فکر همه چیز هستن جز مملکت.حالم از این وضعیت نکبت بار به هم می خوره.

پ.ن. شماره دو:

...

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٢:٠۸ ‎ب.ظ روز ٢٧ آبان ۱۳۸۸
تگ ها :