یلدای سبز 88 و مرور خاطرات در جمع بزرگان

امشب را به فال نیک بگیریم

بدون شک شب یلدای هشتاد و هشت از متفاوت ترین شب های یلدا در سالهای اخیر بعد از انقلاب است. 

حوادث بی شمار بعد از انتخابات، شرایط کشور، بیانیه های مختلف،‌ اوضاع اقتصادی و تازه ترین آن یعنی مرگ بزرگ مرجع شیعیان، آیت الله منتظری  را می توان از مهمترین موضوعات مورد بحث خانواده های ایرانی دانست که بعد از مدت ها باز هم در شب یلدا در کنار هم جمع می شوند.

تمام نکات بالا در کنار هم قرار می گیرند تا یلدای امسال را در پاییزی و زمستانی ترین شب سال سبزتر و سبزتر جلوه دهند و خانواده هایی که شاید ماه ها همدیگر را ندیده اند با برقراری ارتباطات چهره به چهره (توده ای) و ارتباطات غیر توده ای به تبادل نظر بپردازند. بدون شک امشب خاطرات بسیار زیادی که همه معطوف به حوادث بعد از انتخابات است زنده و تبادل خواهد شد و همین موضوع را می توان مجددا به فال نیک گرفت.

یلدای امشب از همان شب هایی است که باز هم بزرگان فامیل خاطرات حکومت های گذشته را تکرار می کنند و زوایای پنهان و مقایسه های باریک باز هم تکرار و روشن تر خواهد شد تا مردم طولانی ترین شب سال را با فکر و مقایسه به صبح برسانند!

پ.ن:

* در روز شب یلدای ٨٨ مصادف با تشییع پیکر آیت الله العظمی منتظری، اینترنت لنگ می زند و سرعتش از لاک پشت داستان های کودکی هم کمتر است!! دلیلش شاید فریادهای الله اکبر باشد!

* چقدر خنده دار است. حتی مرگ هم مایه عذابشان است. اگر زنده بودن و صدور بیانیه های مختلف در حمایت از مردم خاری به چشمشان بود، ‌اینک با مرگشان هم استخوانی در گلوی آنها می شوند.

* یلدای کودکی ما با برداشتن هندوانه ای بزرگ و پیاده روی گاهی در برف تا خانه عمه می گذشت و بوی تکرار گرفته بود اما، دلم همان یلدا را می خواهد!

  
نویسنده : مرتضی ; ساعت ٩:٥٦ ‎ق.ظ روز ۳٠ آذر ۱۳۸۸
تگ ها :